Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.

Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00

Wikkelsø , Illum för Niels Eilersen, fåtöljer, 3 st, teak med svart konstläderklädda dynor, "Capella", design 1959, b 68 cm,  dynor med visst bruksslitage
Final bid3,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Wikkelsø , Illum för Niels Eilersen, soffa, teak med svart konstläderklädda dynor, "Capella", design 1959, b 190 cm,  dynor med visst bruksslitage
Final bid2,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est6,500 - 7,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est7,500 - 8,000 SEK
Nattygsbord, 1 par, bonat trä, 1900-tal senare hälft, bredd 41 cm, bruksslitage
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est700 - 800 SEK
Fryklund, Erik för Hagafors Möbelfabrik/Bra Bohag, pinnstolar, 3 st, blålackerat trä, stämpelsignerade, färgbortfall
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est4,220 - 4,400 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est700 - 800 SEK
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Nattygsbord, teak, längd 45 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Nattygsbord, 1 par, skuret trä med vit stenskiva, höjd 78 cm
Final bid2,800 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, divan med fotpall, blå plysch, divan längd 158 cm
Final bid2,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Pedersen, Bernt, vilstol, ek med lösa dynor, "Kludestolen", design 1965
Est1,700 - 1,800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Volther, Poul M för HAY, stolar, 1 par, grålackerat trä, modell HAY J107
Est1,100 - 1,200 SEK
Volther, Poul M för HAY, stolar, 1 par, vitlackerat trä, modell HAY J107
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Bänkvitrin, trä och glas, 1900-talets början, l 100 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid800 SEK
Est700 - 800 SEK
Okänd designer, möjligen för IKEA, armstolar, 1 par, bok med mässingsknoppar, 1950-60-tal, röd- respektive blå, noppig textilklädsel, bruksslitage
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK