788 Okänd designer för Müller Frères Luneville, parfymflaska/atomiseur, glas med förgyllt bronsmontage, art-déco, 1920-tal, etsad och emaljerad överfångsdekor av landskap med dekor av träd och båtar,
signerad, oidentifierad gjutarstämpel BRL (?) på montage, höjd 20 cm, blåsa saknas
Estimate | 2,200 - 2,400 SEK |
Hammer Fee (inc. VAT) | 50 SEK |