Februariauktion söndagen den 26/2 klockan 16.

Fredag 24/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/2 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/2 klockan 12.00 - 16.00

Plaketter, 12 st, silver, "Tolv kungliga svenska slott", total vikt 740 gram, numrerade 28/500, i etui
Final bid3,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid1,700 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Medaljer, 15 st, 999/1000 silver, "Sveriges Domkyrkor", numrerade 167/350, i etui, total vikt 675 gram
Final bid3,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Final bid11,000 SEK
Est13,000 - 14,000 SEK
Gevär, slag- från flintlås, 1800-talets 1 hälft, helstockad, beslag i mässing och järn, l 140 cm, renoverad, anlupen
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Salutkanon, brons på trälavett, Svensk Metallkonst AB, 1900-tal, total l 28 cm
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Parti delvis äldre vykort, topografi
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Sabel, M/1867 för kavallerimanskap, l 105 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti mynt, silver, ca 300 st, vikt ca 2000 g
Final bid4,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Parti mynt, medaljer, mm, silver, total vikt ca 900 gram
Final bid4,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Kindjaler i balja, 1 par, förnicklad metall, Kaukasus, 1900-talets 2 hälft, l 50 cm
Est900 - 1,000 SEK
Parti frimärksklipp, sekelskiftet 1900
Est600 - 700 SEK
Bajonett med balja och bärläder, svensk M/1896, total längd 42 cm
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Bajonetter, 4 st, M/1867 för Remington, l 53 cm
Est900 - 1,000 SEK
Medalj, 23 k rödguld (kronan i 18 k), Kungliga Patriotiska sällskapets stora belöningsmedalj i guld (PatrSstGM) av 1:a (=11:e) storleken, Gustav V 1946, guldvikt cirka 41,2 gram
Final bid17,000 SEK
Est16,000 - 17,000 SEK
Kniv med balja, Iisakki Järvenpää, total längd 27 cm
Est300 - 400 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Kniv med balja, skaft i rödlaserat trä, total l 25 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Medaljer, 3 st, silver, total vikt 247 gram
Final bid1,100 SEK
Est700 - 800 SEK
Parti frimärken, 8 album mm, hela världen
Final bid1,700 SEK
Est600 - 700 SEK
Mycket stort parti frimärken i album, hela världen
Final bid3,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Stort parti svenska silvermynt och medaljer, total vikt 1040 gram
Final bid3,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Kniv med läderbalja, blad signerat E E, total längd 18 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Kniv med balja, Iisakki Järvenpää, Finland, tot längd 24 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Hedlund, Anders, kniv med balja, desert lionwood, flodhästtand och silver, rikt damaskerad klinga, signerad AH, tot längd 20 cm
Final bid2,200 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Kniv med balja, samt mindre kniv, total längd 26 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Kniv med balja, blad av Sigurd Dauvi, total längd 21 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Kniv med balja i läder och masur, total längd 20 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Kniv med balja i renhorn, tot längd 42 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Kniv med balja, Iisakki Järvenpää, Finland, tot längd 32 cm
Est400 - 500 SEK
Kniv med balja, KJ Eriksson Mora, tot längd 25 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Kniv med balja, Juhanni Marttiini, Rovaniemi, total längd 30 cm
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK