Februariauktion söndagen den 26/2 klockan 16.

Fredag 24/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/2 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/2 klockan 12.00 - 16.00

Skåp, svärtat trä med vit marmorskiva och förgyllda bronsbeslag, högklassigt Parisarbete i André-Charles Boulles stil, Louix XIV-stil, 1800-talets 2 hälft, bredd 79 cm, dekorskador
Final bid4,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, satsbord 3 st, teak, b 53 cm
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Spegelbuffet, valnöt, nyrenässans, 1800-talets 2 hälft, h 197 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer, satsbord, 3 st, teak med kakelplattor, bredd 52 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, tidningsställ, trä, längd 46 cm
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Soffgrupp, 3 delar, vinröd konstläderklädsel, Chesterfieldmodell, soffa samt 2 fåtöljer, soffa l 190 cm, bruksslitage
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Byrå, avlutad fur, sekelskiftet 1900, 4 lådor, b 93 cm
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Barnstol, svarvad och bemålad björk, Småland, 1800-tal, h 60 cm, bruksslitage
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK
Est200 - 300 SEK