JULAUKTION
Julauktion söndagen den 19/12 klockan 16.00
Fredagen 17/12 12 - 19
Lördagen 18/12 10 - 17
Söndagen den 19/12 12 - 15.45
Lowest lot number
- Mattor och textilClear filters
Est1,900 - 2,000 SEK
Pärlbroderi, 1800-talets 2 hälft,
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, matta, rölakan, dekor i blått
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Johansson, Judith, egen verkstad, Knäred, matta, rölakan, "Timmerstockar",
Final bid14,000 SEK
Est16,000 - 17,000 SEK
Matta, old/semiantik persisk,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, old/semiantik Hamadan (?),
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, old/semiantik Hamadan,
Final bid500 SEK
Est200 - 300 SEK
Matta, old Hamadan (?),
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Matta, semiantik/antik persisk,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, semiantik Pakistan,
Est600 - 700 SEK
Matta, semiantik Senneh,
Final bid1,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Matta, semiantik Hamadan galleri,
Final bid1,100 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Matta, old Gabbeh,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd svensk designer, 1950-60-tal, matta, vävd ylle,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Matta, old/semaintik Turkmen (?),
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, old/semiantik Turkmen (?),
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, old/semiantik Hamadan,
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, old-semiantik Pou Tou,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Vävnad, ylle, Hedmark Fylke,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Matta, semiantik persisk,
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Matta, semiantik Ersari,
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK