The- och kaffeservis, 5 delar, silver, Tyskland, omkring 1920, total vikt cirka 4000 gram,
Final bid15,000 SEK
Est9,000 - 10,000 SEK
Final bid2,800 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Bägare, silver, senbarock, 1700-talets 1 hälft, vikt 58 gram,
Final bid4,800 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Bägare, silver, senbarock, 1700-talets 1 hälft, konsik på låg fotring, (senare) driven akantusdekor, vikt 52 gram,
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid24,000 SEK
Est22,000 - 24,000 SEK
Hänge, bärnsten med montage i 14 karat rödguld,
Final bid3,200 SEK
Est3,400 - 3,600 SEK
Final bid2,800 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Halskedja, 18 karat rödguld med glashängen, total vikt 14,3 gram
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Halskedja med hängen, 18 karat rödguld med rubiner och små diamanter, total vikt 6,1 gram
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Ring, 18 karat rödguld med facettslipad, vit sten, total vikt 11,2 gram
Final bid2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Gräddkanna, silver, nyrokoko, 1800-talets slut, vikt 102 gram,
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Matsked, silver, fiolmodell, 1700-talets 2 hälft, vikt 62 gram,
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Snusdosa, silver, empire, spetsoval, slät modell, vikt 36 gram
Final bid800 SEK
Est400 - 500 SEK
Skedar, 3 st, silver, 17-1900-tal, total vikt 35 gram,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Frimureri: skjortknappar, 1 par samt klockhänge, 18 karat rödguld med emalj, total vikt 4 gram,
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Ljusstakar, 1 par, silver, nyrokokostil, 1900-talets mitt,
Est1,700 - 1,800 SEK
Såssnipa, silver, nyrokokostil, 1900-talets mitt, vikt 340 gram,
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Klackring, 18 karat rödguld med karneol, vikt 2,9 gram,
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Broscher 1 par, förgyllt och bemålat silver med paste, så kallade "Blackamoors",
Final bid1,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Halskedja med hänge, 18 karat rödguld, dekor av lejon, vikt 12,3 gram,
Final bid3,200 SEK
Est3,400 - 3,600 SEK
Halskedja med hänge, 18 karat rödguld och facettslipad bergkristall, total vikt 7,9 gram
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Lockstop silver, 1900-talets mitt, vikt 835 gram,
Final bid4,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Sockerruska, silver, rokokostil, 1900-talets mitt, vikt 165 cm,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Korg, silver, nyrokokostil, 1900-talets mitt, vikt 320 gram,
Final bid1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Skålar, 3 st, silver, total vikt 250 gram,
Final bid1,100 SEK
Est600 - 700 SEK
Cigarrskrin, silver, 1900-talets 1 hälft, invändig träinredning,
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Strüwer, Ardy, färglito, imaginistisk komposition,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Ring, 18 karat vitguld med 5 åttkantslipade diamanter, vikt 1,3 gram,
Final bid350 SEK
Est350 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est350 - 400 SEK
Soppslev, silver med svarvat och svärtat trähandtag,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Kaffeservis, 3 delar, silver, nyrokokostil, 1900-talets mitt, total vikt 1370 gram
Final bid4,400 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Kulspets- samt blyertspenna, sterlingsilver, Cross,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Vas, silver, 1900-talets 1 hälft, klockformad, vikt 200 gram,
Final bid1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Silverbestick, 29 delar, modell Haga,
Est3,800 - 4,000 SEK
Sockerskrin samt gräddkanna, silver, total vikt 320 gram,
Final bid1,100 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Matbersticksbesticksuppsättning, 48 delar, silver, total vikt exklusive knivar med stålblad 860 gram
Final bid3,400 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est6,500 - 7,000 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Armlänk, 18 karat rödguld, vikt 11,6 gram
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Halskedja, 18 karat rödguld, vikt 28,6 gram
Final bid9,000 SEK
Est8,500 - 9,000 SEK
Halslänk, 18 karat rödguld, vikt 11,8 gram,
Final bid3,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Damfickur, 14 karat rödguld, vikt 32 gram
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti silver, total silvervikt cirka 275 gram,
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer för Markströms, vas, silver, vikt 70 gram
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Matbesticksuppsättning, 51 delar, silver,  svensk spetsig, total vikt 3030 gram
Final bid10,000 SEK
Est7,500 - 8,000 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK