Amulett, skuren jade, Kina, Qing antagligen 17-1800-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Skrin, förgylld brons, antagligen Kina, Qing, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 600 - 5 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lockask, skuren pärlemor och porslinssnäcka med silvermontage,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Bärnsten, strandfynd, talrika inneslutningar,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti äldre smycken, bijouterier och diverse;
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti diverse, 18-1900-tal, askar, dockor mm,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Hatthylla, böjträ och metall, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Stödkorsett, läder, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Okänd polsk (?) konstnär, relief, koppar, dekor av boxare,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Armbrynja, stål, möjligen indo-persisk,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, lockurna, patinerad brons,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Spelbordsbrickor, 1 par, mahogny,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Handspegel i etui, brons, Japan Meiji, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer för Stelton, salladsskålar 1 par, svart plast,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för Gebrüder Bing, Nürnberg, vinkylare, koppar och mässing,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, väggspegel med belysning, modell 34310,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Tempelklocka, brons, Kina, Qing, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Reklamskylt, trä, "Viskafors Galoscher äro de bästa"
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris6 500 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 600 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Strykjärn för siden, brons, Kina, Qing 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Tårtkniv, förgylld brons med celluloidskaft, Cardeilhac Paris, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Parti fasadbokstäver, guldfärgad aluminium, "First Hotel Mårtenson"
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
TV, Samsung, 32 tum, LCD
TV, Samsung, 32 tum, LCD
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Morsetelegrafnyckel, bronserad metall på valnötsplatta,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Takampel, mässing med grön glaskupa, så kallad Månskensampel,
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
TV, Samsung, 32 tum, LCD
TV, Samsung, 32 tum, LCD
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gunghäst, plysch och trä, 1900-talets 2 hälft
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Virknål, skuren valnöt, nysilver och smide, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Förstoringsglas, silver(?), 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Nålhus (?), brännförgylld brons och emalj, antagligen Frankrike, 17-1800-tal,
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK