- DiverseRensa filter
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tidskrftshållare, bonat trä, 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ram, förgyllt trä och pastellage, högklassigt gustavianskt Stockholmsarbete, dekor av festoner,
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Thekök, så kallat Hibachi, alm, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Vägg/telefonhylla, teak, svart plast och inplastad metall, Stringliknande modell, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
TV, Samsung, 32 tum, LCD
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kuddstång med fästen, smide, Frankrike, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Presentationsskärmar mm, Skyline Displays Inc "Sky Line"
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Loka/seldon, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Förvaringssäck till takbox, Lamborghini,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Kompass, mässing, 17-1800-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kompass i låda, 1700-talets 2 hält, mahogny och mässing,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Kompass med sitlinjer, mässing, 1800-talets mitt,
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kompass med vattenpass, mässing, G de Koningh, Arnhem, 1800-talets slut,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Parti delvis äldre kompasser, kartinstrument mm,
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Plaketter, 4 st, 3 st i så kallat Böttger Steinzeug, Meissen 1900-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Handspegel samt -borste, silver, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ikon, tempera på trä, grekisk ortodox, sekelskiftet 1900, Kristus,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Parti apotekskärl mm, glas och porslin, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Cape, poplin med yllefoder, Steinbock,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Boléro, nutria,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Paletå, Cashmere Angora, Lothar Repp, "Sanya",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sköld, bemålat trä och läder,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Elektriska luftrenare, 1 par Inov8 Science AD,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Reklamfotografier, 3 st, 1950-tal, "Tender Trap"
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bricka, lackarbete, Japan, Meiji, 1800-talets slut,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Modellbåt, bemålat trä, 1900-talets 1 hälft, fiskekutter,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 800 SEK
Skrivset, 3 delar, mässing och bakelit, Brillant,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stereoskopiska glasplåtar, 10 st, WWI,
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Kanna, majolika, antagligen Minton, 1800-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris5 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Mogensen, Børge för Søborg Møbelfabrik, vägghängt nattygsbord, teak, 1960-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti sparbössor; plast keramik mm,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Hålslag, metall och masonit, "Hålslaget Tolvan"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skyltdocka, bemålad konstmassa, 1970-80-tal,
SlutprisInga bud
Värdering4 600 - 5 000 SEK
Notställ, dubbelt/trippelt, bemålat trä, 1900-talets 1 hälft.
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Handfat/vask, porslin, emaljerat stengods, Shaws Original,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd (japansk ?) konstnär, sidenbroderi,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bordslampor, 1 par, porslin med bronsmontage, Frankrike, 1900-talets början, polykrom och förgylld dekor mot fond i bleu royale,
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Stövelblock, trä, England, 1900-talets början,
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för Stelton, salladsskål, röd plast,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Skrin, skuret och delvis bemålat trä, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Champagnekylare, 2 st, aluminium,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, skulptur, mixed media, "La Révolution Surréaliste",
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Just Andersen, Ib, egen verkstad, brevkniv, brons,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK