Fodral för svavelstickor, läder med petits-points-broderi, Frankrike, 1800-talets mitt, dekor av blommor samt guldprägling "Feu",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Samovar, pläter, Louis XVI, sekelskiftet 1800,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Björnspjut, trä, smide och renhorn, 1900-talets mitt,
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, bricka, vitlackerad plåt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stereokamera, Ica Compur, Dresden, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Stereo/panoramakamera, Hüttig Stereo Lloyd 9 X 18, modell 1907.
SlutprisInga bud
Värdering3 800 - 4 000 SEK
Stekhuv, pläter, 1800-talets slut, hänkel med dekor av växtlighet, graverad dekor av adliga ättens Milner Crest,
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Shaker, nysilver, 1920-30-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mineral, kattöga, (krysoberyll),
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stort part linne, servietter, dukar mm,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sifon, metallklätt glas, England, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Wärff, Göran för Kosta, ljuslykta, gjutet glas, "Polar",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för EREF, högtalare, 1 par, aluminium och svart plast,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Citrinkluster, 2 st,
Citrinkluster, 2 st,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Taxiskylt, brännlackerad metall och glas, AB Urfabriken (ABU) Svängsta, 1950-60-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Skylt, emaljerad metall, 1900-talets mitt, "Alfa Laval",
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Läkarväska, läder med metallbeslag,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Handfat, porslin, Kina, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Stort parti nysilver, krom mm, samovar, thekanna på ställning mm,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Storm/fotogenlykta, Optimus,
Storm/fotogenlykta, Optimus,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Wilhelmsson Gnosjö, barockstil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Karbidlampor, 2 st, metall och glas, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Oljedunk, litograferad plåt, Shell Top Oil, 1920-30-tal,
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Blåslampa, mässing och metall, Optimus,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Saltkar, 2 st, fajans, Frankrike eller Italien, 1700-tal, dekor i starkeldsfärger,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Tobaks(?)skrin, skuret ben, Ryssland, antagligen Kholmogorydistriktet 1800-talets 2 hälft,
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Aftonväska, förgylld metall, USA, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Tobaksburk, terrakotta, antagligen Tysk and, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Ikon, tempera på trä, Ryssland, sekelskiftet 1900,
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bodhrán med trumpinne, 1900-talets mitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggspegel, bonat trä med facettslipat spegelglas, 1950-60-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sidenscarfs, 3 st, Pierre Cardin, Odile St Gérmain och Francoise Guérin,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
TV, Samsung, 32 tum, LCD
TV, Samsung, 32 tum, LCD
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
3 delar nysilver, 1900-talets 1 hälft eller mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tomte, glaserat lergods, 1900-talets mitt eller 2 häft,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Hurts, teak, fristående modell, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggspegel, skuren och bonad ek, Belgien, 1900-talets början,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Relief, mässing, antagligen Indien 1800-tal, oktogonal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Resväskor, 2 st, lackerad papp med läderimiterande detaljer,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK