- Måleri & GrafikRensa filter
Poser, Martin Verner, akvarell, motiv från Marstrand,
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Svensson, Roland, färglito, skärgårdslandskap,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Anstensen, K V, pastell, Aftonstemning Marstrand,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Mörner, Stellan, färglito, Landskap, Torekov,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 2 600 SEK
Marott, Christel, litografi och offset, stående flicka,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
af Petersens, Eva Lovisa, née Forbes af Lund, tuschteckning, självporträtt,
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Hudobko, Vladimir, gicléetryck (?), Gamblers,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Krumlinde, Olof, olja, motiv från Röda Hallar, Arild,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Carlson, Arvid, olja, porträtt av Sparbanksdirektören mm Per Bengtsson,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Norrgren, Maja, olja, klippor vid Marstrand,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Poster, Hotel Mårtensson, "Army of Covers", 1992,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Coignard, James, färgetning med carborundum, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Fischer, Johann George Paul, gouache på (elfen?)ben, damporträtt,
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Eitel, Jacques, olja, Jardin des Doms, Avignon,
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Johansson, Nils, olja, Höstlandskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Rüdinger, Albert, olja, dansk fjordparti,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Brusewitz, Björn, etsning,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Emanuel, Frank Lewis, blandteknik, Hamnen i La Rochelle,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Svipdag, Elin, oljemålningar, 5 st, oinramade,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, akvarell, Tuna gård, Nykils socken, Ostergötland
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Gyllensvärd, Georg, olja, landskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Cöster, Nikolai, olja, interiör med kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ikon, tempera på trä, Ryssland, sekelskiftet 1900,
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Sassoferrato, efter honom, oljemålning, 1700-tal, Madonnan,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Jean, Erik (egentligen Jean Erik Adolf Kandell), olja, kustparti i vinter,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Andréa, Kees, akvarell, holländskt landskap,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Tunebo, Lars, blandteknik, Hjärter Dam och Kung, signerad och daterad 2001,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Rainals, Roland von, offset, 3 st, marina motiv,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, "Frestaren" 1990,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Hillfon, Curt, färgserigrafi, komposition,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nordström, Gerhard, gouache, Harlekin och Columbine,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Cobos, José Manuel, gouache, Le Grand Palais, Paris,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Saint-Phalles, Niki de, färgserigrafi, "Je t'aime",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Sørensen, Søren, olja, gumma vid landsväg,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
2 delar grafik: Frisk, Thomas, färgetsning,' Akropolis V' respektive Zetterqvist, Jörgen, litografi, solbadare,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Gavik, Tage, Nilsonsberg, Annedal,
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Nilsson, Per Olof, etsningar, 2 st, Stenbottet respektive Vinge, ur serien "Ur fjärilarnas liv",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skön, Josefin, färgetsning, sommardrömmar, signerad, daterad -78 och numrerad 14/50,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Åsberg, Stig, etsning, "Malinga",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Halldin, Bror, oljemålningar, 4 st, landskap,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Halldin, Bror, olja, Höstljus, Jämnesjön, Älvsborg,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Halldin, Bror, olja, Jämnesjön, Älvsborg,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lourak, Chiger, olja, trädgårdsbild med blommande äppelträd,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK