Auktion (med rådande regler utan publik i salen) söndag 20/12 klockan 16.

Fredagen 18/12 12 - 19

Lördagen 19/12 10 - 17

Söndagen den 20/12 12 - 15.45

Fåtölj, skuren och svarvad valnöt, nyrokoko,
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Konsolbord, bonad ek, 1910-20-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bokhylla, valnöt, 1930-40-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Brickbord, valnöt med tenninläggningar, 1910-20-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Armstolar, 1 par, bonad alm,
Armstolar, 1 par, bonad alm,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd engelsk designer, soffa, 3-sits, avtagbar akantusmönstrad klädsel,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stolar, 1 par, mahogny, empirestil, Ryssland, 1800-talets slut,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Vippbord, ljus björk med intarsia, biedermeierstil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Brickhållare, så kallad Dumb Waiter, bemålat trä, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Hängskåp, bemålat trä, allmogearbete, 17-1800-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Väggskåp, bemålat trä, antagligen Järvsö, Hälsingland,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Taburett, skuren och bonad bok, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Barnsäng, ljus björk, 1920-30-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd dansk designer, barnstolar, 1 par,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK