Auktion (med rådande regler utan publik i salen) söndag 20/12 klockan 16.

Fredagen 18/12 12 - 19

Lördagen 19/12 10 - 17

Söndagen den 20/12 12 - 15.45

SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Blomsterpiedestal, gråmålat trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fotpall, björk, empirestil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bach, E W för Sejling Skabe, Danmark, sideboard, teak, 1950-60-tal,
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Okänd designer för Glas & Trä, Hovmantorp, hallmöbel, palisander,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, gungstol, svarvat och vitlackerat trä,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Glas & Trä, Hovmantorp, väggspegel, palisander, 1950.-60-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Engström, Sven & Myrstrand, Gunnar för Tingströms/Bra Bohag, soffbord, teak med utdragbara skivor i melanin, modell ’Aristokrat’,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Lindberg, Ralf för Gärsnäs, armstol, böjträ på kromat underrede, "Bird",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kökshylla, trä med flintgodsbehållare,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, nattygsbord, 1 par, vitlaserad teak,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Wikkelsø, Illum för N Eilersen, soffbord, palisander, "Capella",
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, fåtöljer, 1 par,
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1960-tal, fåtöljer, 1 par, bok med helstoppad textilklädsel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1960-tal, hurtsskrivbord med lös skiva,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Horsnæs Møbelfabrik, armstol, teak med konstläderklädsel, 1950-60-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jelinek, Johanna för IKEA, snurrstol, Torbjörn,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Armstol, bonat trä, allmogearbete 1800-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, stolar, 6 st, ljus björk,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, möjligen för Glas & Trä Hovmantorp, väggspegel, ek,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hörnskåp, vitlackerat trä,
Hörnskåp, vitlackerat trä,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vitrinskåp på benställning, mahogny med intarsia,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Toilettespegel, skuret och svärtat trä och palisander, nyrokoko, 1800-talets slut,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, valnöt och valnötsrot, barockstil, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hörnskåp, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Buck, Erik för Nova Stolefabrik, stolar, 6 st, teak,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd designer för Søborg Møbelfabrik, sido/lampbord, 1 par, ek,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, jalusiskåp, teak,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Okänd dansk designer, byrå med skrivskiva, valnöt, 1940-50-tal,
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stolar, 6 st,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Buck, Erik antagligen för Odense Maskinsnedkeri/Domus Danica, stolar, 4 st,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer, soffbord, glasfiber (?), Tulip-modell,
Slutpris250 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Horn, Simon, egen verkstad, dubbelsäng, valnöt,
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Okänd designer för Haslev, matbord med 2 klaffar, massiv bok,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stolar, 1 par, skuren valnöt, nyrokoko, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Skrivbord, mahogny med mässingsbeslag, läderklädd skiva, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hurts, teak, fristående modell, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skåp, avlutad fur med smidesbeslag, 1700-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, lampbord, palisander,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK