Auktion (med rådande regler utan publik i salen) söndag 20/12 klockan 16.

Fredagen 18/12 12 - 19

Lördagen 19/12 10 - 17

Söndagen den 20/12 12 - 15.45

Rüdinger, Albert, olja, dansk fjordparti,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, landskap med bro,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bo, Lars, etsning, "Kaellingedigte 10",
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sköld, Erik, olja, landskap,
Sköld, Erik, olja, landskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jonson, Sven, färglito, 'Nattbild'
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Polder, Rudi (Rudolph Christiaan), olja,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Erixson, Sven Xet, färglitografi,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Brusewitz, Björn, etsning,
Brusewitz, Björn, etsning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, miniatyrer, 3 st, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Emanuel, Frank Lewis, blandteknik, Hamnen i La Rochelle,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Hougaard, Henning, olja, gräsandspar i vinter,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lindén, Ragnhild, färglito, "Sveriges Bästa Bord", signerad EA med dedikation,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Månsson, Mats, färglito, "Chanterell", signerad och numrerad 82/175,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Månsson, Mats, färglito, "Chanterell", signerad och numrerad 81/175,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jönsson, Barbro, olja, Sommartids entré,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Persson, Ove, olja, "Bönemöte",
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Olson, Erik, färglito, Brev från en surrealist,
Slutpris200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, olja, italiensk kvinna,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Broge, Alfred, olja, landskap,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Reklamfotografier,  3 st, 1950-tal, "Tender Trap"
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Söeborg, Axel, olja, "Vinter Småland",
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Marott, Christel, litografi och offset, stående flicka,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Elvgren, Gil, efter honom, offset, 1950-tal, "Fascination"
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Haas, Johan Jacob efter Lorentzen, Christian August, akvatinter och linjeetningar, 1 par, Paradis Bakken respektive Stubbe Lian,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sidentryck, 2 st, sekelskiftet 1900, romanticerande scener,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, utsikt från Skeppsholmsbron mot Söder med Katarina Kyrka i fonden,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd konstnär, olja, interiör med herrar i renässansdräkt,
Slutpris450 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bonfanti, Arturo, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ljunggren, Reinhold, färglito, stilleben med flöten och vette,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Arnesen, Frank, relief, blästrat och bemålat trä, figurkomposition, signerad och daterad 1974
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 500 SEK
Sandström, Carl olja, allmogeinteriör,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Van Borselen, Jan Willem, efter honom, oljetryck, bemålat, 1800-tal, vedplockare i skog,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljungberg, Sven, färglito, Ljungbymotiv,
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Due, Christian, etsning, "Franz Joseph Kai, Wien"
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fagerström, Hans, färglito, Fågelholmen Steninge,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Vikbladh, Bo, färglito, "Torso"
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Qvarsebo, Michael, färgserigrafi, Torso,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Qvarsebo, Mikael, färgetsning, komposition med siffror,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Wennerwald, Emil, olja, hus i blommande fruktträdgård,
Slutpris5 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd konstnär, gouache, danskt ångfartyg,
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Korlind, Einar Nielsen, olja, kustlandskap, Bornholm,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK