Tomte, keramik med skottkärra i rödmålat trä, Heissner,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 600 - 2 000 SEK
Tomte med pipa, glaserad keramik, antagligen Gräfenroda,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Tomte med dragspel, glaserad keramik, antagligen Heissner,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Tomte med pipa, glaserat lergods, möjligen Heissner,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Tomte med snusdosa, glaserat lergods, möjligen Heissner,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Hummel, Maria för Wilhelm Goebel, figuriner 10 st, flintgods, julkrubba,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Parti tomtar, julljusstakar mm, porslin och keramik,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Klarinett i låda, svärtat trä med metallbeslag,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Takkrona till 5 ljus, mässing med prismor,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Modelljärnväg, Märklin, lok, vagnar, räls, transformator mm
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti modelljärnvägsdelar Märklin, bland annat lokomotiv F 800,
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Visitkortsalbum med fotografier, 2 st, 1900-talets början,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Munspel i etui, Hohner The Chromonica 64,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kompass i låda, Ejnar Weilbach & Co, Köpenhamn,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bäringskompass i låda, Zenith, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skrin, skuret och delvis bemålat trä, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Resväskor, 2 st, lackerad papp med läderimiterande detaljer,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Piccolovagn, textilklädd yta med gummilister, 1900-talets mitt,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 600 - 2 000 SEK
Sparbössa, plast, Muminpappa, Göteborgs Bank (senast 1968)
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Stort parti sparbössor; plast keramik mm,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, TV BeoVision MX 4000, 21#,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Lewis, David för Bang & Olufsen, bärbar CD/radio, BeoSound 1 modell 2581,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris5 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Kaffeservis, 3 delar nysilver, Danmark, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bordsur, delvis svärtat trä med intarsia, 1910-20-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hurts, teak, fristående modell, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Loka/seldon, läder med mässingsbeslag, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Pepparkaksformar, 3 st, skuret trä, så kallade Speculoos, Holland, 1900-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd dansk designer, barnstolar, 1 par,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Golvur, rödmålat och förgyllt trä, Danmark Louis XVI, 1700-talets slut, urtavla med dekor av rörlig svan, silhuetter mm, signerad H Rasmussen,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Golvur, ek, Chippendalestil, Skottland, George III, sekelskiftet 1900, urtavla i mässing signerad Robert Penman Burntisland,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Spegel med konsolskåp, valnöt, oscariansk, 1800-talets slut, skåp med dörr och låda, spegel med profilerat krön,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Laboratorievåg i låda, Gottlieb Kern & Sohn, Albstadt, Ebingen, sekelskiftet 1900,
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer för Hind & Harrison, kappa, konstpäls, "säl" (Hudson Seal)
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Serveringsbricka, rostfritt stål, Schweppes,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti fasadbokstäver, guldfärgad aluminium, "First Hotel Mårtenson"
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Skylthållare, smide, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Shoppingväska, metall och konstläder, 1970-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Cigarettautomat, skuret och bonat trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hemmabiosystem; 1 par Martin Logan SL3, 1 Martin Logan Cinema, subwoofer Velodyne DD15BGE, 2 receivers Harman/Kardon AVR 8500 samt DVD Harman Kardon DVD 25
Slutpris8 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK