Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, sekelskiftet 1900,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Pipa, skuren valtand, sjömansarbete, så kallad Scrimshaw, England, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Samovar, pläter, Louis XVI, sekelskiftet 1800,
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Bordsur med slag, mahogny, Danmark, Louis XVI, sekelskiftet 1800,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer, skålfat, svart serpentinsten, art-déco, 1920-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för IKEA, picnicset, vit plast,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Väggspegel, mahognybonad björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Likörservis, 6 delar, optikblåst, opaliscerande glas med tennmontage, antagligen Tyskland, nyrenässans, 1800-talets slut,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Leksak, litograferad plåt, Josef Neuhierl, 1900-talets mitt, JNF Condor, medföljer taxi Ichimura, 1960-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Champagne/vinkylare, mässing, nyrenässans, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Axelremsväska, ljusblått, präglat läder, Valentino Les Sacs,
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Lego, Black Falcon's Knight's Castle, modellnummer 6073, ursprungsår 1984,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Okänd designer för Glas Mäster i Markaryd, väggspegel, ek, 1960-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, bricka, vitlackerad plåt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för GAB, bricka, tenn, slät med graverad dekor av stiliserade växtrankor,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Vinkaraffer, 1 par, kristall med nysilvermontage, nyrenässans, sekelskiftet 1900,
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Stort parti bikinis (!), cirka 100 st (!),
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Reseikon, brons, Ryssland, sekelskiftet 1900, Gudsmodern,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, barockstil, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Telefoner, 2 st, Ericofon sk Cobra, design Gösta Thames 1953,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Axelremsväska, svart läder med fögyllda mässingsdetaljer, Courrèges Paris,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sjömanskista, teak, England, 1800-talets slut, lock med ägarmärkning,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kolbehållare, bemålat trä (!), 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Cole & Mason, brödbox med löstagbar skärbräda,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Sparbössa, läderklädd metall, Morslands Folkebank nr 101,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gryta, koppar, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vattentunna, koppar, sekelskiftet 1900,
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, väggspegel, förgyllt smide.
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Väggspegel, förgyllt trä, facettslipat glas,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tomte med lykta, glaserad terrakotta, Heissner, modell 6475,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 600 - 2 000 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 600 - 2 000 SEK