Fredagen 25/10 12 - 19
Lördag 26/10 12 - 17
Söndag 27/10 12 - 16
Auktion 27/10 16.00
- Måleri & GrafikRensa filter
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Erik, litografi, Valdemosa, signerad och daterad 1974, numrerad 159/260, synlig pappersstorlek 36 x 49 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Leon, May K, färglito, Målare i naturen, signerad och numrerad EA, synlig pappersstorlek 47 x 61 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Johansson, Hans, olja, landskap, signerad och daterad -90, 35 x 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, färgetsning, "Dörr mot ljuset", från mappen 'Vila och vaka' ed GKM, tryckt hos Adrien Maeght Paris, signerad och numrerad EA 22/25, synlig pappersstorlek 39 x 54 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, pojkar vid gärdesgård, signerad Hedman och daterad 39, 75 x 115 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Federspiel, Kai, olja, åkerväg, signerad, 45 x 64 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ydström, Gösta, olja, jakthundar, signerad och daterad 1940, 46 x 58 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, färgetsning, "Strandkväll", signerad och numrerad EA 22/25, synlig pappersstorlek 40 x 47 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ahlgrensson, Fritz, akvarell, flanerande par, signerad och daterad 1891, 23 x 31 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Point, George, färglitografi, komposition, signerad och numrerad 5/40, pappersstorlek 58 x 58 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Keramiktavlor, 1 par, höjd 21 cm, mindre nagg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK