Fredagen 25/10 12 - 19

Lördag 26/10 12 - 17

Söndag 27/10 12 - 16

Auktion 27/10 16.00

Ring, Ragnar, olja, komposition, sign o dat 1968, 12 x 32 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Svensson, Roland, litografi, vintermotiv vid kusten, signerad och numrerad 21/60, synlig pappersstorlek 9 x 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kölare, Nils, litografi, komposition, signerad och numrerad 33/180, synlig pappetsstorlek 36 x 44 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Naur, Albert, olja, blomsterstilleben, signerad och daterad -47, 43 x 43 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Thorell, Brita, gouache, landskap, signerad och daterad 1969, pappersstorlek 35 x 35 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Frieberg, Gunnel, etsning, stående kvinna, signerad, daterad -59 och numrerad 4/35, synlig pappersstorlek 26 x 17 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Falk, Per, olja, stilleben, signerad, 49 x 55 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Claesson, Ejnar, olja, kustmotiv från Halmstad, signerad och daterad 1949, 40 x 48 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, arabisk jaktscen, synlig storlek 40 x 50 cm, någon defekt
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd engelsk (?) konstnär, 1800-tal, akvarell, Santa Maria Della Salute, Venedig, otydligt signerad, synlig storlek 38 x 52 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Mercer, Frederick, akvarell, engelsk bygata, signerad, synlig storlek 30 x 45 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd fransk konstnär, 1800-talets slut, olja, stilleben med tofsvipa, signerad Guillaume, 38 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 500 SEK
Okänd konstnär, olja, stilleben, signerad KA, 62 x 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Oppenheimer, Leona, olja, "Intryck av en sommarbukett", signerad och daterad 1989, 65 x 54 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd konstnär, olja, sittande akt, signerad EL, 65 x 43 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Lindblad, Pär, olja, "Fiskarstuga, Bohuslän", 1944, signerad, 54 x 65 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Andersson, Alfred, olja, Karseforsen, signerad, 66 x 98 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK