Auktion söndag 29/9 klockan 16

Fredag 27/9 klockan 12 - 19

Lördag 28/9 klockan 12 - 17

Söndag 29/9 klockan 12 - 16

Fat, förtent koppar (?), Islamiskt kulturområde, dia 55 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Jensen, Jacob för Bang & Olufsen, stereo med fjärrkontroll, Beocenter 7700, design 1982, skivspelare Beogram 9000, högtalare Beovox C90, subwoofer Beovox Cona, hörlurar, Lenco, skador
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Golvur, vitlackerat trä, 1800-talets 1 hälft, urtavla märkt Johan Almgren Örebro nr 138
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Ljusstake, mässing, barock, 1700-tal, h 14 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti LEGO, järnvägsspår mm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Spegellampetter till 1 ljus, 1 par, bronserat trä och stuck, gustaviansk stil, 1900-tal, krönande rosetter, höjd 56  cm
796
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
798
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Axelremsväska samt porte-monnaie, monogramcanvas med läderdetaljer, Christian Dior, väska l 25 cm
799
Slutpris1 800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Axelremsväska, monogramcanvas med läderdetaljer, Christian Dior, l 38 cm
800
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
803
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
814
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 1 900 SEK
Parti vykort, djur, barn, humor, topografi mm
816
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, förgyllt trä och pastellage, empire, 1800-talets 1 hälft, dekor av klassicerande figurer vid fyrfat, höjd 85 cm
822
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Spegel, bemålat trä och pastellage, oscariansk, sekelskiftet 1900, höjd 66 cm
823
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
853
SlutprisInga bud
Värdering9 500 - 10 000 SEK
Spegel, ljus björk med intarsia, Swedish Grace, höjd 121 cm, skada
866
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, fiskbestick, nysilver, initial C
869
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti fickur, 29 st, metall, modern tillverkning
871
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Herrbetjänt, bonad bok och mässing, Fratelli Reguetti, 1900-talets 2 hälft, signerad, h 105 cm
876
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
880
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Äldre LEGO, 700/4, i originalförpackning
881
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
4 delar ljusstakar, metall, bland annat Ernst Kirchsteiger och Stark
882
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
3 delar Eva Solo, juicepress, glas och metall, mm
883
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljuslyktor, 1 par, Design house, Stockholm, glas och metall, höjd 23 cm
884
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skivspelare, Rega, Planar 2
893
Skivspelare, Rega, Planar 2
Slutpris500 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Skivspelare, Lenco, L-3867USB
894
Skivspelare, Lenco, L-3867USB
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skivspelare, Lenco, L90
895
Skivspelare, Lenco, L90
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Modelljärnvägsbana, trä och papier-maché, räls sannolikt Märklin, l 180 cm, slitage
910
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Väggur, skuret och förgyllt trä och stuck, Polhem, 1900-talets mitt, h 56 cm
921
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, kuverttallrikar 5 st, palisander, stämpalde Denmark, dia 28 cm
936
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
938
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Basförstärkare, Ampeq B3
947
Basförstärkare, Ampeq B3
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
951
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
952
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK