Auktion söndag 29/9 klockan 16
Fredag 27/9 klockan 12 - 19
Lördag 28/9 klockan 12 - 17
Söndag 29/9 klockan 12 - 16
- DiverseRensa filter
Fat, förtent koppar (?), Islamiskt kulturområde, dia 55 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Jensen, Jacob för Bang & Olufsen, stereo med fjärrkontroll, Beocenter 7700, design 1982, skivspelare Beogram 9000, högtalare Beovox C90, subwoofer Beovox Cona, hörlurar, Lenco, skador
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Golvur, vitlackerat trä, 1800-talets 1 hälft, urtavla märkt Johan Almgren Örebro nr 138
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jordglob, Columbus, 1900-talets mitt, träsockel, h 51 cm, bruksslitage
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Tagine, koppar med mässingsdetaljer, Nordafrika, 1900-tal, diameter 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Ljusstake, mässing, barock, 1700-tal, h 14 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti LEGO, järnvägsspår mm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
796
Spegellampetter till 1 ljus, 1 par, bronserat trä och stuck, gustaviansk stil, 1900-tal, krönande rosetter, höjd 56 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
798
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
799
Axelremsväska samt porte-monnaie, monogramcanvas med läderdetaljer, Christian Dior, väska l 25 cm
Slutpris1 800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
800
Axelremsväska, monogramcanvas med läderdetaljer, Christian Dior, l 38 cm
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
803
Skivspelare, Dual, 1209, 1900-talets 2:a hälft, lock med tejprester
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
814
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 1 900 SEK
816
Parti vykort, djur, barn, humor, topografi mm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
822
Spegel, förgyllt trä och pastellage, empire, 1800-talets 1 hälft, dekor av klassicerande figurer vid fyrfat, höjd 85 cm
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
823
Spegel, bemålat trä och pastellage, oscariansk, sekelskiftet 1900, höjd 66 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
853
SlutprisInga bud
Värdering9 500 - 10 000 SEK
866
Spegel, ljus björk med intarsia, Swedish Grace, höjd 121 cm, skada
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
869
Okänd designer, fiskbestick, nysilver, initial C
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
871
Parti fickur, 29 st, metall, modern tillverkning
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
876
Herrbetjänt, bonad bok och mässing, Fratelli Reguetti, 1900-talets 2 hälft, signerad, h 105 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
880
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
881
Äldre LEGO, 700/4, i originalförpackning
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
882
4 delar ljusstakar, metall, bland annat Ernst Kirchsteiger och Stark
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
883
3 delar Eva Solo, juicepress, glas och metall, mm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
884
Ljuslyktor, 1 par, Design house, Stockholm, glas och metall, höjd 23 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
893
Skivspelare, Rega, Planar 2
Slutpris500 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
894
Skivspelare, Lenco, L-3867USB
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
895
Skivspelare, Lenco, L90
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
910
Modelljärnvägsbana, trä och papier-maché, räls sannolikt Märklin, l 180 cm, slitage
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
921
Väggur, skuret och förgyllt trä och stuck, Polhem, 1900-talets mitt, h 56 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
936
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, kuverttallrikar 5 st, palisander, stämpalde Denmark, dia 28 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
938
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
947
Basförstärkare, Ampeq B3
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
951
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
952
Skrin, bemålat trä, biedermeier, 1800-talets 1 hälft eller mitt, invändigt tapetserad, l 41 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK