Söndag 25/8 kl 16.
Fredag 23/8 12-19
Lördag 24/8 12-17
Auktionsdagen 12-16
- DiverseRensa filter
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti LEGO, järnvägsspår mm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Plånbok, Louis Vuitton, "Brazza", dekor i Damier-Graphite canvas, inredning i kalvskinn, märkt Louis Vuitton made in France, l 19 cm, medföljer ask samt dustbag, normalt bruksslitage
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Högtalare, 6 st, Peerless, Danmark, framstår oanvända i originalförpackning
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Högtalare, 2 st, Peerless, Danmark, framstår oanvända i originalförpackning
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 60 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Tvärflöjt, Trevor James London, i etui
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stort parti fotografier, USA, WWII, delvis senare avdrag
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Gitarr, Sheffield, akustisk, medföljer stämapparat AT-01A
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hockeyspel, Stiga 1900-talets 2 hälft, längd 89 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Flätad korg, Madeira, diameter 54 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bose Sound Link, längd 31 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Blomlådor, 3 st, zink, 1900-tal, l 52 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Minnesdiplom, Baltiska Utställningen Malmö, tilldelat Anna Svensson, Bäckaskog, ed Skånska Lith Akt Bol Malmö, synlig pappersstorlek 58 x 39 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Brödlåda, Västra (!) Bageriföreningen Halmstad, 1900-talets mitt, stämplad Plywood Produkter Handen, l 75 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Brandbil, delvis bemålat trä, 1900-talets mitt, BRIO, total l cirka 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Hvass, Niels för Skagerak, hatthylla, svartlackerad ek, "Cutter", stämpelsignerad, l 120 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Humidor, bok och wengé (?), möjligen Donatus, invändigt med fuktgivare, -mätare och cigarrsnoppare, denna stämplad Donatus, l 25 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Etui till 3 cigarrer samt cigarrsnoppare, brunt läder, Mullberry, l 18 respektive 6,5 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Herrarmbandsur, stål, Victorinox Maverick, modell 24136, normalt bruksslitage, ej testad
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Korthållare, Louis Vuitton, dekor i Damier-Graphite canvas, inredning i kalvskinn, märkt Louis Vuitton made in France, 11 x 7 cm, normalt bruksslitage
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Handväska, svart, pläglat läder, Mullberry, invändig med 4 fack varav 2 med blixtlås, Märkt Mullberry Made in England, l 32 cm, normalt bruksslitage
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Alfi, ishink, kromad metall och svart nylon
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bok, Forslund & Åkerström, "Björn Skifs, underhållande irrfärder", innehåller CD
SlutprisInga bud
Värdering500 - 400 SEK
Kohud, garvad, brun-vit, längd 250 cm, skada
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kohud, garvad, brun-vit, längd 262 cm, mindre skada
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Reciever, Yamaha RX V661 samt högtalare Proson, 1 par dessa höjd 113 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Sadel, Kiefer
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Fickursställ med förstoringsglas, nysilver, jugend, sekelskiftet 1900, h 10 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dokument, Tyskland WWII, bland annat listor över saknade i strid
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Klistermärken, 42 st, Artists for Victory Inc, USA, WWII
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Plånbok/börs, Mulberry, längd 16 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Miniatyrkontorsljusstake, 1800-tal, h 7 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, vinställ för 6 flaskor, metall, höjd 90 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK