Söndag 25/8 kl 16.
Fredag 23/8 12-19
Lördag 24/8 12-17
Auktionsdagen 12-16
- DiverseRensa filter
Dam/brudsadel, trä med djuphäftad, brun läderklädsel, 17-1800-tal, l 57 cm, skador
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Papperskorg, konstläder, Carlo, h 30 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vällingklocka, mässing på ekställning, Smålandsklockan, h 26 cm
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Uppblåsbar reklamskylt, i form av Cola Zeroflaska, h 125 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Brasskärm, bemålad plåt, jugend, 1900-talets början, dekor av irisar, h 90 cm, slitage
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Trofé, gnuskinn?, total l 235 cm, skador
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Nackstöd/kuddar, 3 st, skuret trä, Afrika 1900-tal, h 16 - 18 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
Parti LP/singlar, bl. a Springsteen, Nanini, Gärdestad, mm, ca 50 st
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Reseschatull, bemålat trä med smidda beslag, allmogearbete, Rättvik (?), 17-1800-tal, dekor i kurbitsmåleri, b 53 cm
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Takampel, gult glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, 1900-tal, höjd 35 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skrivare, Canon MF4010, med scanner,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Drönare, Smart drone, i originalförpackning
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Tv, Philips, 42#
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dragspel, Hohner Accordeon, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti äldre leksaker, tennsoldater mm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Väska, logotypprintad textil och grönt läder, Rolex, l 45 cm, obetydligt slitage
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Fertilitetsdockor, 4 st, svärtad konstmassa, Ashanti-stil, 1900-tal, h 16-19 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Cassoletter, 1 par, marmor och förgylld brons, empirestil, 1800-tal, höjd 29 cm, skador
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Rökelsekar, 1 par, patinerad brons, Japan, 1900-tal, h 22 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fickpluntor, 2 st, samt snapsglas, rostfritt, pluntor höjd 10-14 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti barometrar mm, diameter 10-18 cm
Slutpris350 SEK
Englesson, Staffan, ljusstakar, 3 st, krom, stämpelsignerade, h 8 - 19 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti tomtar, mässingsljusstake mm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Allroundsadel, brunt läder, Beval Ltd, England, "The Natural", M-bom 16#
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Allroundsadel, svart läder, Stübben, M-bom, 17#
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ridstövlar för dam, svart läder, Cavallo storlek 5 (38)
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ridkavaj, svart polyester, Equipage, stl 10 år
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mycket stort parti köksburkar, flintgods, delvis med trälock, bruksslitage
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Ljusstakar, 1 par, kromad mässing, Hedlund & Co Eskilstuna, sekelskiftet 1900, h 23 cm
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Soppslev, nysilver, Mappin & Webb, 1900-talets 1 hälft, Kings´Pattern, l 35 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oljerock, Barbour Border, stpl C42
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Resetoiletteetui med accessoirer, ljusbrunt läder, art-déco, 1920-tal, l 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Oljetunnelock, plåt, bemålad text "Gulf", dia 60 cm, bucklor, medföljer reklamskylt, offset modern tillverkning
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Askfat, metall, sekelskiftet 1900, ekivok (dubbelsidig) dekor av kvinna, l 15 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kaminur, flintgods, 1900-talets början, h 44 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK