Laddar...
414
Okänd designer för Inredningsform, bord, träskiva på fot av metall, diameter 60 cm, höjd 72 cm, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
415
Okänd designer för Inredningsform, bord, träskiva på fot av metall, diameter 60 cm, höjd 72 cm, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
416
Okänd dansk designer, serveringsvagn, teak, 1960-tal, löstagbar bricka, längd 62 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
417
Okänd dansk designer, bokhyllor, 1 par, palisander, 1950-60-tal, b 116, h 78 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
419
Hovmand-Olsen, Arne, lampbord, palisander, längd 34 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
420
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, lampbord, palisander med kakelplattor, dubbla skivor, längd 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
434
Okänd designer för Silkeborg, fåtölj, bok, vinröd dyna, etikettmärkt
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
437
Okänd designer för Actona, stolar, 4 st, svartlackerad metall med brunmelerad konstläderklädsel
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
440
Okänd designer, (Börge Mogensen?), 1950-60-tal, dokumentkassett, teak, 3 lådor, längd 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
442
Okänd designer för Kinnarps, jalusiskåp, höjd 146 cm, etikettmärkt, nyckel saknas
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
458
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, matbord, teak, dia 115 cm, iläggsskivor saknas
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
459
Okänd designer för Inredningsform, bord, träskiva på fot av metall, diameter 60 cm, höjd 111 cm, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
460
Okänd designer för Inredningsform, bord, träskiva på fot av metall, diameter 60 cm, höjd 111 cm, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
461
Okänd designer för Inredningsform, bord, träskiva på fot av metall, diameter 60 cm, höjd 111 cm, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
462
Okänd designer för Inredningsform, bord, träskiva på fot av metall, diameter 60 cm, höjd 111 cm, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
463
Okänd designer för Inredningsform, bord, träskiva på fot av metall, diameter 60 cm, höjd 111 cm, skada, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
485
Foersom, Johannes & Hiort-Lorenzen, stolar, Peter för Lammhults, stolar, 6 st, Campus, klädsel i röd sammet, ben av metall, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
486
Foersom, Johannes & Hiort-Lorenzen, stolar, Peter för Lammhults, stolar, 6 st, Campus, klädsel i röd sammet, ben av metall, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
487
Foersom, Johannes & Hiort-Lorenzen, stolar, Peter för Lammhults, stolar, 6 st, Campus, klädsel i röd sammet, ben av metall, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
488
Foersom, Johannes & Hiort-Lorenzen, stolar, Peter för Lammhults, stolar, 4 st, Campus, klädsel i röd sammet, ben av metall, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
489
Foersom, Johannes & Hiort-Lorenzen, stolar, Peter för Lammhults, stolar, 6 st, Campus, klädsel i grön sammet, ben av metall, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
490
Foersom, Johannes & Hiort-Lorenzen, stolar, Peter för Lammhults, stolar, 6 st, Campus, klädsel i grön sammet, ben av metall, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
491
Foersom, Johannes & Hiort-Lorenzen, stolar, Peter för Lammhults, stolar, 5 st, Campus, klädsel i grön sammet, ben av metall, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
492
Foersom, Johannes & Hiort-Lorenzen, stolar, Peter för Lammhults, stolar, 5 st, Campus, klädsel i grå sammet, ben av metall, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
493
Foersom, Johannes & Hiort-Lorenzen, stolar, Peter för Lammhults, stolar, 4 st, Campus, klädsel i grå sammet, ben av metall, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
498
Space Copenhagen för Mater, pall, svartbetsad bok med svart lädersits, "High Stool H69", höjd 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
521
Claesson, Mårten för Swedese, stolar, 1 par, böjträ med brun konstlädersits, "Bend"
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
525
Byrå, palisander med intarsia, bronsbeslag och marmorskiva, så kallad Hauptkopia, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, b 86 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
538
Armstolar, 2 st, lackerat och förgyllt trä, så kallade svenska modellen med "skrattrygg", 1 gustavianskt provinsarbete, sekelskiftet 1800, 1 sekelskiftet 1900, slitage, förstärkningar
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
539
Okänd designer för AB Nybrofabriken, Fröseke, hallmöbel med spegel, palisander, "Miljö M 23" underrede med 2 lådor, etikettsignerad, h 170 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
562
Okänd designer (för Bauhaus?), stolar, 1 par, krom med röd galonklädsel, stämplad datering 1953
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
574
Prydnadsbord, skuret och förgyllt trä med vit marmorskiva, rokokostil, sekelskiftet 1900, h 65 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
583
Konsolbord, palisandeer med intarsia och mässingsbbeslag, 1900-talets 2 hälft, b 65 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
586
Vitrinskåp, palisander med mässingsbeslag, dekor i vernis Martin, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt, h 151 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
600
Okänd designer för Hjort Knudsen, snurrfåtölj, svart läderklädsel på kromad fot, etikettmärkt
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
616
Okänd designer, biblioteksbord, Swedish Grace, 1910-20-tal, l 150 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
630
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, sido/nattygsbord, mahogny med mässingsbeslag, modell 1073, 100 x 48 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
631
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, sido/nattygsbord, mahogny med mässingsbeslag, modell 1073, 100 x 48 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
632
Okänd designer, soffgrupp, 3 delar, björk (?) medkretongklädsel, soffa l 210 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
633
Salongsmöbel, 4 + 3 delar, mahogny, sengustaviansk, sekelskiftet 1800, soffbänk samt 3 stolar, medföljer 3 stolar 1900-tal, soffbänk l 230 cm, proveniens: familjen von Möllser, Skottorps Slott
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
652
Okänd designer för Hjort Knudsen, fåtölj, bonat trä med vit läderklädsel
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
653
Slagbord, ek, 1900-talets 2 hälft, total längd 187 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
655
Malmsten, Carl, sänggavlar, 2 st, teak, Avenue, innermått cirka 90 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
656
Okänd designer, stereomöbel, palisander, längd 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
657
Wörtz, Erik för IKEA, soffbord, ek, 1960-tal, brännstämplat, längd 180 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
699
Bord, skuren hardwood, Kina, 1900-tal, dekor av heliga föremål mm, l 154 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
711
Kristensen, Sven Esske för Ludvig Pontoppidan, satsbord, palisander, 1960-tal, etikettmärkt, 51 x 38 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
712
Mogensen, Börge för Fredericia, stol, ek med cognacsfärgad läderklädsel, modell 3241, dezsign 1968, slitage, rygg med reva
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
KONTAKT
Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad
Tel. 035-15 69 00
info@hallandsauktionsverk.se
Öppettider 14-17 varje helgfri vardag
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.