Bord, skuren hardwood, Kina, 1900-tal, 2 lådor i sarg, l 91 cm, smärre lagningar
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Byrå, mahogny med mässingsbeslag, 1900-tal, 5 lådor, b 80 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Mid You, matbord, ek, modern tillverkning, dia 120 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Cortesi, Angelo för Fiam, soffbord, härdat glas, "Ponte", l 120 cm
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1970-tal, byrå, fur, 10 lådor, bredd 120 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd dansk designer, möjligen Carlo Jensen för Hundevad, hörnskåp, palisander, 1960-tal, h 162 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, snurrfåtölj, röd sammet, handformad, modern tillverkning
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Barskåp, "Captains Bar", mahogny med vitrindörr, h 56 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Armstol, bonad björk, biedermeier, 1800-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sängstomme, mahogny, Grange, innermått 200 x 180 cm, daterad 10/11 1999
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
796
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
805
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
806
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
807
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
808
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
809
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
810
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
811
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
812
Okänd designer, cafébord, Sway, 2 st, svartlackerat trä, 60 x 70 cm,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
813
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
814
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
815
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
816
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
818
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
831
Hurts med jalusidörr, björk, 1920-30-tal, bred 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK