24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

26/5 kl 16

Wickström, Åke, olja, bröllop, signerad Vekerum, a tergo förklarande text, 25 x 34 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Jonson, Sven, färglito, "Det genombrutna, genombelysta havet", signerad och numrerad 339/350, synlig pappersstorlek 88 x 71 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Edelmann, Yrjö, färglito, paket, signerad och numrerad 84/360, synlig pappersstorlek 39 x 58 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Olson, Axel, litografi, komposition med kvinna, signerad och numrerad 8/200, synlig pappersstorlek 25 x 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, litografi, Mörk kaj, signerad och numrerad 24/50, synlig pappersstorlek 22 x 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Larsson, Carl Oscar, olja, utsikt över Malmö, signerad, 54 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Påskmorgon", signerad, daterad 1955 och numrerad 201/250, synlig pappersstorlek 37 x 31 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, färgetsning med carborundum, Hamnen i Grötvik, signerad och numrerad 263/280, synlig pappersstorlek 29 x 36 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Müller, Thomas, serigrafi (?) med collage, "Halmia, Laget i mitt Hjärta", signerad och numrerad 14/60, pappersstorlek 76 x 56 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Thorén, Esaias, färglito, komposition med ansikten, signerad, daterad -51 och numrerad 12/60, synlig pappersstorlek 36 x 47 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa", signerad och betitlad, ur 70-årsmappen, synlig pappersstorlek 33 x 43 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mörner, Stellan, färglito, "Vår", signerad provtryck, synlig pappersstorlek 32 x 38 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Thorén, Esaias, färglito, lergökar, signerad provtryck och daterad -52, synlig pappersstorlek 39 x 51 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Örn, Bo, olja, kosmisk komposition, signerad, 65 x 54 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bengtsson, Knut, olja, hus, a tergo signerad, 54 x 65 cm, smärre färgbortfall
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Thorén, Esaias, färglito, komposition med fisk, signerad, daterad -80 och numrerad 154/360, synlig pappersstorlek 38 x 48 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Frisk, Thomas, färgserigrafi, Halmia sportbyxor, signerad, daterad -97 och numrerad 8/250, synlig pappersstorlek 48 x 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Thorén, Esaias, färglito, tuppar, signerad, daterad -53 och numrerad 58/260, synlig pappersstorlek 58 x 68 cm, något gulnad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Leon, May K, färglito, par i badkar, signerad och numrerad 236/350, synlig pappersstorlek 24 x 22 cm cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Holmberg, Karl Gustaf, olja, marin, signerad och daterad 1949, 67 x 97 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Svipdag, Elin, olja, Vårflickan, signerad, 100 x 78 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Corneille (egentligen Guillaume Cornelis van Beverloo), färglitografi, "Nue Rouge à l'oiseau", signerad, numrerad 108/200 och daterad -89?, synlig pappersstorlek 50 x 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bengtsson, Walter, serigrafi på folie, "Cox Pomona & Greve Moltke", signerad och numrerad 33/60, daterad -94, 50 x 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skolplansch, gamla Tysklands gränser, längd 215 cm, höjd 186 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Neagle, James efter Ansell, Charles, kopparstick, handkolorerat, #Swedes in the Court Dress", 1700-talets slut, synlig pappersstorlek 10 x 17 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Höglund, Karl, färglito, kammarmusik, signerad och numrerad 17/290, pappersstorlek 34 x 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olsson, Ann-Marie, färglito, komposition med fåglar, signerad, daterad -88 och numrerad 99/260, pappersstorlek 57 x 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd engelsk konstnär, akvarell, Fulbourn Manor, Cambridgeshire, synlig pappersstorlek 33 x 26 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Leon, May K, färglito, dansande par, signerad och numrerad EA, pappersstorlek 63 x 47 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK