24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

26/5 kl 16

Minfältsmarkör, textil, Tyskland, WWII, med dekor av kranium, h 12 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Dahl, Peter, färglito, dansande par, signerad och numrerad 337/375, pappersstorlek 57 x 40 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Léon, May K, blandteknik/coupure, kvinna med vinglas, signerad och daterad -03, mått inklusive ram 29,5 x 24,5 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Poster, USA, WWII, "Back the Attack, Buy war bonds", 1943, 70 x 51 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stort parti fotografier, USA, WWII, delvis senare avdrag
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Schlyter, Ulf, 'Ulven', olja på kakelplattor, dekor av skidåkare, signerad, 30 x 15 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Schlyter, Ulf, 'Ulven', pastell, katt, signerad, signerad och daterad -82, synlig pappersstorlek 29 x 38 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Rågfelt Strandberg, Kersti, collografi, "På fall", signerad och numrerad 3/10, synlig pappersstorlek 27 x 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Okänd konstnär, olja, Sankt Nicolai Kirke i Köge, 31 x 19 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Larsson, Carl efter honom, färglito, "Blomsterfönstret", ed Swed Art, signerad i stenen samt numrerad 357/790, synlig pappersstorlek 38 x 54 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Larsson, Carl efter honom, färglito, "Mammas och småflickornas rum", ed Swed Art, signerad i stenen samt numrerad 357/790, synlig pappersstorlek 38 x 54 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Utrillo, Maurice, efter honom, litografi (?), Montmartre, synlig bildyta 37 x 43 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Irvall, Stig, olja, fjällsjö, signerad, 79 x 68 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti grafik och måleri, varierande storlekar
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK