26/4 kl 12 - 19

27/4 kl 12 -17

28/4 kl 12 - 16

28/4 kl 16

SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Olson, Erik, färglito, "Efter oss syndafloden", signerad, daterad 1970 och numrerad 274/310, ur 70-årsmappen, synlig pappersstorlek 38 x 49 cm
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Johansson, Sven, litografi, signerad, daterad -1978 samt numrerad 30/40, synlig pappersstorlek 57 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Thorén, Esaias, färglitografi, komposition med ansikte och fisk, signerad och daterad -1972, numrerad HC XX/XL, synlig pappersstorlek 45 x 52 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Jonsson, Oscar, olja, landskap, signerad och daterad -37, 31 x 34 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografi, "Färjkarlen" signerad och numrerad HC X/XX, synlig pappersstorlek 30 x 39  cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Ödets verkstad", signerad, daterad 1974, numrerad 47/260, synlig pappersstorlek 50 x 69 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Hougaard, Henning, olja, tranor, signerad, 46 x 66 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Utställningsaffisch, Wilhelm Freddie, litograferad, signerad och daterad -79, synlig pappersstorlek 78 x 55 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Egnel, Joy, olja, "Sfärisk rymd", a tergo daterad 1986-87 samt signerad, 100 x 80 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 9 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Rossander, Armand, olja, sittande man, signerad, 76 x 60 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fritzdorf, Hans, olja, marockansk by, signerad, 25 x 40 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, möjligen Constantin Hansen, olja, klipparti (Möns Klint?), signerad CH och daterad 1861 (?), 21 x 35 cm
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Luplau, Marie, olja, trädgård, signerad Kiöbenhavn och daterad 1911, 25 x 19 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd konstnär, olja, Sankt Nicolai Kirke i Köge, 31 x 19 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Olson, Erik, olja, "Söndrums kyrka" a tergo signerad och daterad 1917-18, 23 x 24 cm
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Olson, Axel, olja, Grötviks hamn, signerad, 19 x 27 cm
Slutpris10 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Qvistorff, Victor, olja, "Hollandsk kut iLÖresund", signerad och daterad 1952, 17 x 22 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Aspelin, Arne, olja, "Grissleholm", signerad, 50 x 61 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Zillen, Johannes Wilhelm, akvarell, motiv med kor, signerad och daterad 1867, 16 x 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK