Rupp, Ladislaus, kopparstick, handkolorerat, Interno Del Pantheon...,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gustafsson, Edit, kolteckning, Troll,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Olson, Axel, färglito, liggande kvinna vid havet, sign épreuve d'artiste,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Olson, Erik, färglito, 'Fredsduva', signerad, daterad -83 och numrerad 46/100,
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leonette, Dan, olja, myrstack, signerad,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lindberg, Alf, olja, blomsterstilleben, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Persson, Folke, olja, stadsbild med kyrka, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Holm, Åke, linoleumsnitt, 4 st, figurkompositioner
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Krüger, Einar, olja, motiv från Härjedalen, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skoglund, Gustaf, olja, Sommarkällans, signerad och daterad 87,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Olson, Erik, färglito, Brevets ansikte, signerad, daterad 1974 och numrerad 204/260,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bojesen, Claus, gouache,
Bojesen, Claus, gouache,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Mallow, Lizzi, färglito,
Mallow, Lizzi, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Skibstrup, Ole, olja, skogsparti, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition, signerad och numrera377/750,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Boczewska, Maria, färglito,
Boczewska, Maria, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Frisk, Thomas, färgetsning,
Frisk, Thomas, färgetsning,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Erixson, Sven X:et, färglito,
Erixson, Sven X:et, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Werkmeister, Jerk, träsnitt, dam med parasoll,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Krüger, Einar, olja,
Krüger, Einar, olja,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jönsson, Barbro, färglito,
Jönsson, Barbro, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, Holländskt stadsvy med kanal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 400 SEK
Sjögren, Björn, färgserigrafi, Around the world,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Brusewitz, Gunnar, blyerts, parti från Göta Kanal med kanalbåtarna Juno och Wilhelm Tham, signerad och daterad 1989,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Steinberg, Saul, efter honom, poster, litograferad med collage, Art of Living 1948,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd konstnär, akvarell, Vallgatan, Halmstad 1919, signerad O Lagergren,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, Torso, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd indisk konstnär, gouache på siden, elefant,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Schou, Karl, olja, bygata - motiv från Fanö,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Wernheden, Stig, olja, komposition, signerad,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Hansson, Anders, färgserigrafi, Albert Einstein, signerad och numrerad 95/99,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jakobsson, Hans Agne, Markaryd, vägglampa, mässing med 3 glaskupor,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Cane, Louis, olja, figurkomposition, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering12 000 - 15 000 SEK
Ravnvig, Paul, olja, stilleben med vindruvor, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Moithey, Maurille-Antoine, karta, kopparstucken och handkolorerad, Asia veteribus nota....,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Jönsson, Barbro, färglito,
Jönsson, Barbro, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fogelqvist, Jörgen, färglito,
Fogelqvist, Jörgen, färglito,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stenvinkel, Jan, färglito,
Stenvinkel, Jan, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fogelqvist, Jörgen, färglito,
Fogelqvist, Jörgen, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK