Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja, insjölandskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd engelsk fotograf, cibachrome(?), hästporträtt,
Slutpris5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Gordon, Jon, serigrafi (?) på duk, Jodie Kidd, signerad a tergo,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Müller, William James, olja, morian, signerad och daterad 1842
SlutprisInga bud
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets slut, olja på valnötspannå, sittande dam - möjligen motiv från Särö,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 6 000 SEK
Lippi, Fra Filippo, efter honom, heliogravyr (?), Madonnan - efter original i Palazzo del' Uffici i Florens,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd engelsk konstnär, olja, Flower 1, otydligt signerad
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Ålund, Ulf, olja, Corrida del Toros, signerad,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, 1900-talets 1 hälft, olja,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hårdner, Ulf, olja, skuta vid Hven,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Piranesi, Giovanni Battista, kopparstick, Pantheon "Veduta del Pantheon d'Agrippa oggi Chiesa di S Maria ad Martyres", ur Vedute di Roma 1761
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Görg, Jürgen, färglito,
Görg, Jürgen, färglito,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Stubbe Teglbjerg, Carl Vilhelm, olja,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Wahlberg, Bertil, olja, flickporträtt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglito, svarta stolen
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Nilsson, Nils-Erik, akvarell, kustmotiv,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, 1900-talets 1 hälft, landsväg,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Van Soest, Louis Willem, olja, holländskt kanalparti,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Chritz, Christian, olja, vinterlandskap i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Howitt, Samuel William, etsningar, 6 st, handkolorerade, Fox Hunting, publicerade 1798-99,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Eriksson, Bo, olja, Vår, signerad,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Talpo, Kauko (Ensio Gutzén), olja, finländskt skärgårdslandskap med hus,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Heickel, Arthur, olja, finskt sommarlandskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Stangenberg, Knut (Stang), tusch,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd indisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hansen, Roald, olja,
Hansen, Roald, olja,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, olja,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Manners, William, olja, engelsk landsväg, signerad och daterad 1905,
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Nilsson, Nils-Erik, etsning, Halmstad Slott sett från Öster, signerad, daterad 1980 och numrerad 19/75,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stephanou, Michael, olja, landskap med kor, signerad,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Seligmann, Georg, olja, Hus i Dalsgaarde,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Hallström, Staffan, litografi, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Wennerwald, Emil, olja, vinterlandskap i skymning,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Wallin, Anders, akvarell, stadsbild Naxos,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Asp, Gösta, olja, Vinterbild,
Asp, Gösta, olja, Vinterbild,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Rosenbaum, Julius efter Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, etsning, Kristus i Emmaus, signerad i plåten
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK