25/2 16.00
Visning::
23/2 12-19
24/2 12-17
25/2 12-16
- Glas och porslinRensa filter
847
Larson, Lisa för K-Studion, ljusstakar, 3 st, glaserat stengods, signerade och daterade 1993 respektiver 1994, h 13,5 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
848
Nylund, Gunnar för Rörstrand, ytterfoder, 1 par + 1 + 1, chamotterat stengods, signerade, h 11 - 16 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
849
Sahlin, Gunnel för Kosta Boda, skulpturer, 2 st, polykrom glasmassa, citron och pumpa, 1 signerad, l 14 respektive h 11 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
850
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
853
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK