Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.
Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00
Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00
- DiverseRensa filter
924
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
925
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
926
Parti mikrofoner, 10 st, bland annat Sony, JVC och KCM
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
929
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
932
Bordsdekorationer (?) 1 par, förgylld metall, 1800-talets 2 hälft, dekor av lotus, akantus mm, dia 19 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
937
Okänd dansk designer, 1950-tal, sminkskrin, teak med invändig spegel, b 32 cm, naggar
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
938
Påsförslutningsmaskin, elektrisk, Wu-Hsing Electronics co Ltd, modell TW300DA
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
940
Högtalare, 1 par, Auna, Cal-Tech, Berlin, 250 W, höjd 94 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
943
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
944
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
948
Okänd designer, 1950-60-tal, blomlåda, teak, längd 64 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
950
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
953
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
957
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
966
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
968
Skulptur, skuret trä, barocktyp, 1600-tal (?), seraf, l 23 cm, kompletterad
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
970
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
972
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
975
Ljusstake, mässing, senbarock, 1700-talets 1 hälft, oktogonal ljuspipa och fot, balusterformad stam, h 13,5 cm, ägarinitialer ME under fot
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
977
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
978
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
996
Ljusstakar, 1 par,mässing så kallade Næstvedstager, Danmark, 1800-talets 1 hälft, balusterformade, oidentifierad signatur IG, h 15 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
998
Sigillstampar, 2 st, förgylld mässing och karneol, antagligen England, 18-1900-tal, dekor av hästhuvud respektive jakthund, ograverade. h 2,5 respektive 3 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
1011
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
1012
Fickur 2 st, Omega (1 silver med nagg på urtavla) samt fotbollstidtagarur Park, ståldia cirka 5 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
1014
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
1015
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
1021
Jensen, Jacob för B&O, skivspelare, Beogram TX 2, design 1985, längd 42 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
1022
Jensen, Jacob för B&O, skivspelare, Beogram 1800, design 1984, längd 42 cm
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
1023
Okänd designeer för JVC, skivspelare, QL 7, design 1977, längd 46 cm, förförstärkare medföljer
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
1024
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
1027
Parti modelljärnvägsdelar, lok, vagnar, Märklin skala H/0, bland annat 4 lok (1 saknar kontaktplatta), ej genomgångna eller testade
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
1029
Lodregulator, valnöt, sekelskiftet 1900, h 95 cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
1030
Instruktionsbok för Volvo Amazon Sport och PV544 Sport
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
1031
Kandelabrar till 3 ljus, 1 par, mässing, sekelskiftet 1900, h 35 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
1035
Leksakslastbil, trä, BRIO, Osby, 1900-talets mitt, tippbart flak, l 36 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
1041
Parti delvis äldre dockor, bland annat La Bambola Italiana
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
1044
Parti diverse; förgyllda kaffeskedar, bijouterier mm
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
1045
Parti diverse; 2 pistolreplikor, Spanien 1900-talets 2 hälft, dolk i balja, så kallad Keris, modern tillverkning, skador
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
1047
Parti elastolin/lanolinfigurer, 13 st, husdjur, smärre slitage
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
1048
Parti elastolin/lanolinfigurer, 11 st, vilda djur, smärre slitage
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
1056
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
1057
Mandolin, antagligen Italien, 1900-talets mitt, längd 60 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
1058
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
1067
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
1068
Parti bestick, rostfritt stål, Global, 6 gafflar samt 5 knivar
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
1069
Skaldjursgafflar, 8 st, rostfritt stål, Global, i originalförpackningar
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
1070
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK