Laddar...

Novemberauktion

Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.

Visning:

Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00

Novemberauktion
Avslutad
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, läder och smide, signerad, total l 18 cm
604
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, läder och smide, signerad, total l 18 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, Oregon Pine, läder och smide, signerad, total l 24 cm
605
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, Oregon Pine, läder och smide, signerad, total l 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, körsbär, tenn, läder och smide, signerad, total l 23 cm
606
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, körsbär, tenn, läder och smide, signerad, total l 23 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, läder och smide, signerad, total l 23 cm
607
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, läder och smide, signerad, total l 23 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, skiktlimmat trä, läder och smide, signerad, total l 20 cm
608
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, skiktlimmat trä, läder och smide, signerad, total l 20 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Parti äldre frimärken
641
Parti äldre frimärken
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, ben, läder och smide, signerad, total l 20 cm
654
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, ben, läder och smide, signerad, total l 20 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, ben, läder och smide, signerad, total l 24 cm
655
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, ben, läder och smide, signerad, total l 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, ben, läder och smide, signerad, total l 27 cm
656
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, ben, läder och smide, signerad, total l 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, björk, läder och smide, signerad, total l 19 cm, klinga från Brusletto
657
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, björk, läder och smide, signerad, total l 19 cm, klinga från Brusletto
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Karbinhake för fallskärmsjägare M/RZ1 /16 /20 /36, Tyskland, 1900-talets 1 hälft, l 11 cm, enligt uppgift funnen i ett störtat transportflygplan vid Souda på Kreta
689
Karbinhake för fallskärmsjägare M/RZ1 /16 /20 /36, Tyskland, 1900-talets 1 hälft, l 11 cm, enligt uppgift funnen i ett störtat transportflygplan vid Souda på Kreta
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Karbinhake för fallskärmsjägare M/RZ1 /16 /20 /36, Tyskland, 1900-talets 1 hälft, l 11 cm, enligt uppgift funnen i ett störtat transportflygplan vid Souda på Kreta
690
Karbinhake för fallskärmsjägare M/RZ1 /16 /20 /36, Tyskland, 1900-talets 1 hälft, l 11 cm, enligt uppgift funnen i ett störtat transportflygplan vid Souda på Kreta
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Ordenstecken, förgyllt silver och emalj, kraschan för Kommendör av Brasilianska Södra korsets orden, dia 75 mm, proveniens: ambassadör Jens Malling, emaljskador
691
Ordenstecken, förgyllt silver och emalj, kraschan för Kommendör av Brasilianska Södra korsets orden, dia 75 mm, proveniens: ambassadör Jens Malling, emaljskador
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
Säkerhetsskåp, Huntly 7, säkerhetsklass Skafor blå (EN1143-1), höjd 150 cm, innerfackets lås defekt
739
Säkerhetsskåp, Huntly 7, säkerhetsklass Skafor blå (EN1143-1), höjd 150 cm, innerfackets lås defekt
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Inskjutningssikte, NikkoSterling, Nighteater Scope Aligner, i originalförpackning
747
Inskjutningssikte, NikkoSterling, Nighteater Scope Aligner, i originalförpackning
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Korkpistol, litograferad plåt, Tiger Auto-Pistol, 1900-talets mitt eller 2 hälft, l 18 cm
791
Korkpistol, litograferad plåt, Tiger Auto-Pistol, 1900-talets mitt eller 2 hälft, l 18 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Frimärksalbum, 4 st, mestadels postfriska
796
Frimärksalbum, 4 st, mestadels postfriska
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Avslutad
Bajonett i balja, modell K/98, Tyskland, klinga märkt Rich A Herder Solingen, årsstämplad (10)17, total l 40,5 cm
804
Bajonett i balja, modell K/98, Tyskland, klinga märkt Rich A Herder Solingen, årsstämplad (10)17, total l 40,5 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
Parti militaria; epåletter, uniformsknappar mm
847
Parti militaria; epåletter, uniformsknappar mm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Parti militaria; uniformsmössor, -bälten, pistolhölster mm
848
Parti militaria; uniformsmössor, -bälten, pistolhölster mm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Kikarsikte, Bushnel Elite 6500, 2,5-16x42, framstår oanvänt i originalförpackning
889
Kikarsikte, Bushnel Elite 6500, 2,5-16x42, framstår oanvänt i originalförpackning
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Marinkikare, Offshore 36 by Tasco, 7X50 mm, waterproof, i väska
928
Marinkikare, Offshore 36 by Tasco, 7X50 mm, waterproof, i väska
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Kniv med balja, så kallad Jambiya, silver och mässing, rik niellodekor, total l 40 cm
954
Kniv med balja, så kallad Jambiya, silver och mässing, rik niellodekor, total l 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Skjutkronograf, CED M2 med väska
959
Skjutkronograf, CED M2 med väska
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Dolkar i balja, 2 st, så kallade Keris (Kris), Indonesien, 1900-tal, damaskerade klingor, total l 50 respektive 54 cm
976
Dolkar i balja, 2 st, så kallade Keris (Kris), Indonesien, 1900-tal, damaskerade klingor, total l 50 respektive 54 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Parti svenska mynt i album, delvis silver
1013
Parti svenska mynt i album, delvis silver
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Knivbajonett i balja, M/1914, Carl Gustafs Stad, längd 49 cm
1016
Knivbajonett i balja, M/1914, Carl Gustafs Stad, längd 49 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Parti smycken, bijouterier mm, medföljer 3 silvermynt 900/1000 silver, dessa total vikt 60 gram
1032
Parti smycken, bijouterier mm, medföljer 3 silvermynt 900/1000 silver, dessa total vikt 60 gram
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Tak/skeppsfotogenlampa, mässing, 1900-talets 2 hälft, märkt Fregatten Jylland, h exklusive upphängningskedja 60 cm
1070
Tak/skeppsfotogenlampa, mässing, 1900-talets 2 hälft, märkt Fregatten Jylland, h exklusive upphängningskedja 60 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Parti Grönlandica; sälskinn och valrossbete, bland annat 3 kajaker, dessa l 16 - 76 cm
1071
Parti Grönlandica; sälskinn och valrossbete, bland annat 3 kajaker, dessa l 16 - 76 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.