Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.

Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00

SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Lindh, Willard, olja, komposition, signerad och daterad -56, 49 x 65 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Persson, Ove, akvarell, vägparti, signerad, synlig pappersstorlek 13 x 14 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Persson, Ove, akvarell med täckvitt, ålandskap, signerad och daterad 1989, synlig pappersstorlek 33 x 49 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Egnel, Joy, olja, "Game I", a tergo daterad 1955 och signerad, 92 x 67 cm
Slutpris8 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Egnel, Joy, olja, "Nature morte med stenar", a tergo daterad 1952 samt signerad, 80 x 100 cm
Slutpris6 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Olson, Axel, färgetsning, standbild, signerad och numrerad 148/260, synlig pappersstorlek 50 x 66 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel, etsning, "Vit vila" ur mappen "Vila och vaka" 1977-78, signerad och numrerad 148/260, 50 x 66 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Rosengren, Jean, olja, bokskog, signerad, 64 x 51 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skoglund, Gustaf, olja, "Oktoberhöst", signerad och daterad 1986, 28 x 42 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Agnell, Olle, olja, "Vid kakelugnen", signerad, 48 x 39 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Litografier, 1 par, handkolorerade, 1840-tal, i samtida masurbjörkramar, "Des Jägers Hochzeits Fest" respektive "De Jägers Leichenzug", yttermått 31 x 40 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Norman, Lars, akryl, sydländsk gatubild, signerad, 13 x 18 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fjaestad, Maja, färgträsnitt, "Scilla", pappersstorlek 14 x 12 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Okänd konstnär, olja, "Rörås", otydligt signerad även a tergo, 50 x 61 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Okänd konstnär, (Rumänien?), 1900-talets 2 hälft, olja på drivved, gammaltestamentlig scen, otydlig signerad, h 100 cm
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Larsen, Axel, olja, "Sommereftermiddag, Dyrnaes", signerad och daterad 1921, 33 x 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Cuneo, Luigi efter Raphael, kopparstick, "Divisit lucem a tenebris...", efter fresk i Vatikanen, ur "Picturae Peristyli Vaticani" 1790, synlig pappersstorlek 28 x 39 cm, senare avdrag
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Christensen, Arent, akvatint, "Sägnet om Danaiderne", signerad, synlig pappersstorlek 50 x 40 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ollers, Edvin, olja, stilleben, signerad, 37 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK