Novemberauktion söndagen den 26/11 klockan 16.00.

Fredag 24/11 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/11 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/11 klockan 12.00 - 16.00

Liechtenstein, Roy, efter honom, poster, offset, Mujer en el bano, ed Thyssen Bornemisza 2009, synlig 78 x 64,5 cm, veck
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Törnå, Oscar, olja, Paristak, signerad, 20 x 18 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Persson, Folke, teckning, "Backlund och Stoltz", signerad, synlig pappersstorlek 20 x 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Persson, Folke, teckning, hundar på kaj, signerad, synlig pappersstorlek 22 x 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd tysk konstnär, 1900-talets 1 hälft, akvareller, 2 st, judiska handlande samt kvinnor på trappa, otydligt signerade, 42 x 41 resp 41 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Falk, Ragnar, teckningar, 2 st, signerade, 11 x 15 resp 12 x 16 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stort parti grafik: litografier, posters mm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gonzalez, Pilar, akryl, Alfonsia..., signerad, 40 x 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Jönsson, Bror, olja, personer i stuga, signerad, 39 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Stort parti akvareller, grafik mm, 17-1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
Eksell, Olle, efter, utställningsaffisch, Mazetti Ögonkakao, 100 x 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Reuterswärd, Patrik, olja, landskap, signerad, 39 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Newton, Helmut, efter, offset, "Fashion, German Vogue, Berlin 1979", synlig pappersstorlek 49 x 39 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Newton, Helmut, efter, offset, "Arielle, Monte Carlo 1982", synlig pappersstorlek 49 x 39 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, olja, komposition, otydligt signerad, 26 x 31 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Van Rijn, Rembrandt Harmenszoon, efter honom, olja på pannå, 17-1800-tal, "Kristus uppväcker Lazarus" efter etsning från cirka 1632, 54 x 38 cm
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK