Auktion söndag 24/9 klockan 16

Fredag 22/9 klockan 12 - 19

Lördag 23/9 klockan 12 - 17

Söndag 24/9 klockan 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti LP-skivor, ca 20 st, bl.a Nazareth, Beatles m.m
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par, mässing, höjd 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ålljuster, 2 st, smide, 18-1900-tal, längd 40-42 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jordglob med belysning, Krauses Politiska, 1900-talets mitt, total h 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Two faces, ljusstake, smide och mässing, höjd 20,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 7 500 SEK
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 - 3 200 SEK
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 - 3 200 SEK
Ljusstake, tenn, sengustaviansk, kvadratisk med stiliserad akantusdekor, stämplad Petter Höijer, Örebro, verksam 1796-1819/20, signerad med skrivstil i formen, höjd 31,5 cm. skador
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Klyktelefon, Rikstelefon, 1900-talets 1 hälft, höjd 26 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Äppelskalare, gjutjärn, varierande längd
SlutprisInga bud
Värdering350 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 400 - 3 600 SEK
Skulptur, skuren soapstone, Kina, Qing/republik, 1900-talets 1 hälft, dekor av apor mm, h 18, b 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Köksur, porslin, Junghans, Ato-Mat, 1950-60-tal, 21 x 21 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Takkrona/viltkrok, svärtat smide, 1900-tal, dia 60 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Tennstop, cylindriskt med bukigt lock, infattad medaljong av Oskar I,  stämplat 1860, höjd 19 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Tennstop, cylindriskt med bukigt lock, infattad medaljong av Karl XII, stämplat Lars Löfgren Uppsala 1828, höjd 20cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Samovar, mässing, 17-1800-tal, h 50 cm, inkomplett
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Cirkelhyvel, skuren valnöt och smide, daterad 1744, l 39 cm, hyvelblad saknas
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vinkylare, nysilver, England, 1900-tal, höjd 21cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dragspel, Hohner, Verdi III
Dragspel, Hohner, Verdi III
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Minicykel för husvagn/båt, hopfällbar, 6 -vxl, 20 "
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Teaterkikare i fodral, 1900-talets början, höjd 6 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bronser, 5 st, jordfynd, ushepti Egypten, buddha Burma (?) mm, h 5 - 9 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 800 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
Takampel, glas med mässingsmontage, så kallad månskensampel, sekelskiftet 1900
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 - 1 300 SEK