Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00

Bordsfotogenlampa, mässing och glas, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti keramik, 1800-tal, lockstop med tennlock, kanna mm
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stövlar, läder, sk Mukluks, antagligen Cree,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Fågelbad, vit marmor, i forma av lotusblomma,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Lykta, mässing, Turkiet 1900-tal, h 45 cm
Slutpris600 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, ostskärare, gul och  plast och stål, kupa i klar plast,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, antagligen Italien, 1950-tal, serveringsbricka, flintgods med mässingsmontage, handtag i bambu,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Golvur, ek,
Golvur, ek,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
Porslinssnäcka med skuren text, Ryssland,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Alkoholometer samt termometer i mässingsetui,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Besman/våg, smide och mässing,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, jugend, 1900-talets början, hänkelvas,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Spegel, mahogny med intarsia,
Spegel, mahogny med intarsia,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Svedbom, Ernst, egen verkstad Vetlanda, ljusstakar, 1 par, tenn,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Miniatyrskåp, ek med intarsia, 1910-20-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Hållare för trådrullar (?), mahogny,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bordsur, mahogny med svärtade kolonetter,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Vattenkanna, bemålad plåt,
Vattenkanna, bemålad plåt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Takampel till 3 ljus, mässing och glas,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Symaskin i skyddsfodral,
Symaskin i skyddsfodral,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Blomsteramplar, 1 par, driven koppar, jugend, 1900-talets början,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Golvur, vitlackerat och bronserat trä, 1700-talets 2 hälft, urtavla med minut-, tim- och dagvisare, dessutom med månfaser,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Piedestal, förgyllt trä och stuck med 2 grå marmorskivor,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Nattljusstake med ljussläckare och -sax, nysilver, senempire,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par,
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Hurricanes, 2 st snarlika,
Hurricanes, 2 st snarlika,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Takfotogenlampa
Takfotogenlampa
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Okänd designer för Philips, väggspegel med belysning
SlutprisInga bud
Värdering100 - 150 SEK
Jensen, Jacob för Bang & Olufsen, stereo med fjärrkontroll, Beocenter 7700, design 1982
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Väggur, valnöt med mässingsdekor, Tyskland, jugend,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stort parti mässingsvikter,
Stort parti mässingsvikter,
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Fossil/brevpress, ortoceratit, Paleozoicum (550-2500 M f Kr)
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stege, bemålat trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Stege, trä, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gunghäst, plysch och trä, 1900-talets 2 hälft
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd design för Ceson, kandelabrar till 2 ljus, 1 par, tenn, Swedish Grace,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Marinkompass, YMC, 5500D
Marinkompass, YMC, 5500D
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bordsfotogenlampfot, majolika och förgylld metall, sekelskiftet 1900,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Eriksmåla Glas, väggspegel med belysning, 1950-60-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK