Fredag 24/7 12.00 - 19.00, lördag 25/7 10.00 - 17.00, söndag 26/7 12.00 - 16.00
- DiverseRensa filter
Okänd designer, 1950-60-tal, väggspegel, teak, h 85 cm
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Damejeanne, brunt glas, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Zinkbaljor, 3 st, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti diverse; telefon Dialog, minnestallrikar, kopparkanna mm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
Okänd designer för Boda, lykta, smide med glaskupa,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti kameror i etui, Kodak, Voigtländer mm,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Toilettespegel, rödlackerat trä, art-déco, 1920-tal, oktogonal med 2 öppningsbara flyglar,
Slutpris700 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Industridesign; arbetsbelysning, P W Allen, London,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Vapensköld med nålar och pins,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Miniskruvdragare, Ryobi Quick Turn,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Würtembergische Metallwaren Fabrik (WMF), kaffeservis 4 delar, nysilver, 1910-20-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jordglob med invändig belysning, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, kandelaber till 4 ljus,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 200 SEK
Svedbom, Ernst, egen verkstad Vetlanda,skrivbordsuppsättning, 4 delar, tenn,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Ystad Tenn, ljusstakar, 1 par, art-déco, 1920-tal, dekor av rådjur,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
4 delar teak; bricka, salt- och pepparströare samt fruktkorg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Applicquer till 2 ljus, 1 par, förgylld brons, antagligen Frankrike, Ny-Lous XVI,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK