Flyttad till söndagen den 4/6 klockan 16.

Visning: Auktionsdagen 12-16

Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 100 SEK
Salongsmöbel, 8 delar, ljus björk, biedermeierstil, 1900-talets början; soffa, 2 armstolar, 4 stolar samt bord, randig ylleklädsel, dekor av margueriter mm, soffa l 225 cm
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Prydnadsbord, skuret och förgyllt trä med vit marmorskiva, Louis XVI-stil, sekelskiftet 1900, genombruten dekor, undre, rottingklädda skivor, h 77 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fåtöljer, 1 par, skuret och bonat trä med broderad klädsel, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Canapé, valnöt med röd klädsel, oscariansk, sekelskiftet 1900, l 180 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Bord, massiv hardwood, Indonesien, 1900-tal, 107 x 86 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Clubfåtölj, helstoppad, grön klädsel
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dynor till utemöbler, 3 st, KWA, Knäred
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd dansk designer, soffbord, borstat stål med glasskiva, l 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skrivschatull, mahogny med mässingsbeslag, 1800-tal, skrivskiva med grön läderklädsel, längd 63 cm
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, sideboard, teakfaner, ben i bok, 3 luckor, dessa med dekor av mässingslister, längd 150 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, vitrinväggskåp med invändiga glashyllor, mahogny, modell Westphal, etikett från  Schreiber, längd 80 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, lampbord med undre tidningshylla, mahogny och mässing, 1900-talets 2 hälft, längd 72 cm, undre hylla kompletterad
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för IKEA, lampbord, böjträ med glasskiva, diameter 58 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Bergère, skuren valnöt, Louis XVI-stil, antagligen Frankrike, sekelskiftet 1900
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK