Fredag 27/1 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 28/1 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 29/1 klockan 12.00 - 16.00

SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Snurrpall, bonad ek, 1900-talets 1 hälft, justerbar höjd
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Snurrpall, björk, 1900-talets mitt, justerbar höjd
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Okänd designer, stolar, 2 + 2 st, Danmark, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Kökshylla, bemålat trä med glasskäppor, 1900-talets mitt, bredd 39 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fåtölj, valnöt med petits-points-broderad klädsel,
Slutpris1 900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för Glas & Trä, Hovmantorp, hallmöbel, palisander,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lundgren, Gillis för IKEA, bänk, palisander på stålben, ”Alpacka” design 1971,
fast hurts med låda, l 80 cm
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer, 1940-50-tal, fåtöljer, 1 par, alm, brokig klädsel
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Arkivskåp, fur och björk (?), 1900-talets 1 hälft, 10 lådor, h 75 cm, bruksslitage
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Gungstol, bambuimiterade trä och rotting, så kallad "Colonial Style",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Jacobsen, Arne för Montana, mat/skrivbord, aluminium med skiva i valnöt (?) och laminat, "Djob", design 1971, l 55 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, sideboard, teak, 3 luckor, kvadratiska handtag, l 170 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Vitrinskåp, mahogny med mässingsbeslag, gustaviansk stil, 1900-talets 2 hälft, välvda sidorutor, invändig belysning, h 148, b 100  cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Alberts, Tibro, lampbord, 1 par, palisander, stämpelsignerade, längd 67 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Vitrinskåp, ek, glas med slipat dekor av stjärnor, bredd 79 cm
Slutpris2 800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Stolab, matbord, brännstämplat och daterat 1989, 80 x 70 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Soffgrupp, 6 delar, mahogny med intarsia, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, , soffbord, teak och svärtat trä, avslutande mässingsskoningar, l 111 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, soffbord, mässing med rökfärgad glasskiva, dia 58 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Hörnvitrinskåp, bonad ek, nyrenässans, 1800-talets slut,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris5 500 SEK
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, mahogny med intarsia och marmorskiva, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, 2 lådor, b 80 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, matsalsstolar, 6 st, ek, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, matbord, ek, modern tillverkning,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stolar, 8 st, svarvad och bonad bok med röd, stiftad konstläderklädsel,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, spel/soffbord, teak, vändbar bordsskiva
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Klinikvagn, metall med glasskivor, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gebrüder Thonet, efter dem, gungstol, svartmålat trä, klädsel av rotting, modern tillverkning
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK