Fredagen 28/10 12 - 19

Lördag 29/10 10 - 17

Söndag 30/10 12 - 16

Auktion 30/10 16.00

SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, vägghylla, teak
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Krydd(?)skåp, bemålat trä, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Andersen, Johannes för Nya Möbelfabriken/ Trensum, Sävsjö, 1960-tal, soffbord, teak med två utdragbara skivor,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, snurrfåtöljer, 1 par, orange textilklädsel,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stegpall, krom med blå melaminplattor, Verkstads AB Lindquist, Motala,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer 1950-60-tal, blombord, lackerad metall och plast,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Williamsson, Roland för Fröseke, hallbyrå med spegel,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stolar, 2 + 2 + 1, bonat trä, Finland, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Stolar, 2 par, svarvat trä, Finland, 1700-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Medicinskt skåp, lackerad plåt. 1900-talets 1 hälft,
Slutpris11 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Medicinvitrinskåp, vitlackerat trä, 1900-talets mitt,
Slutpris14 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Skrivbord, delvis svarvad ek, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Spelbord, valnöt, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Spelbord, bonad och svarvad ek, barockstil, sekelskiftet 1900,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Okänd designer för Glas & Trä, Hovmantorp, hallmöbel, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering8 500 - 9 000 SEK
Okänd designer för Bröderna Andersson, soffa, "Örenäs",
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Okänd designer, soffbord, björk, tidskriftshylla av flätade canvasband
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, öronlappsfåtöljer, 1 par,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri/Ferdinand Lundqvist, Göteborg, skåp, alm med intarsia, Swedish Grace, 1940-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Atenienn, valnöt, oscariansk, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, herrbetjänt, bonat trä,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, slagbord, ljus björk,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
FF Design för Farstrup, fåtölj, bok med beige klädsel, Casa,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, byrå, teak, 3 lådor
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Resell, Sigurd för  Vatne Lenestolfabrikk, fåtölj, bonat trä med brun läderklädsel, "Falcon",
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stol, skuret och bonat trä, rokokostil, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Ditzel, Nanna för Fredericia Furniture, stolar, 2 st, böjträ och metall, "Trinidad",
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fotpallar, 1 par, valnöt, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Spegel med konsol, valnöt, oscariansk,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Damarbetsbord, mahogny, oscarianskt, 1800-talets slut,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Toilettemöbel, bambuimiterade trä och rotting, så kallad "Colonial Style",
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Toilettemöbel, bambuimiterade trä och rotting med vit marmorskiva, så kallad "Colonial Style",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Nattygsbord, bambuimiterade trä och rotting, så kallad "Colonial Style",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Gungstol, bambuimiterade trä och rotting, så kallad "Colonial Style",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Spelbord, pyramidmahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, salongsbord, bemålat trä, art-déco, 1920-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Salongsbord, rikt skuren mahogny, nyrokoko,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, soffa, svart läderklädsel, "King Royal", inköpt på Severins,
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK