Augustiauktion söndagen den 28/8 klockan 16.00.
Fredag 26/8 klockan 12.00 - 19.00
Lördag 27/8 klockan 10.00 - 17.00
Söndag 28/8 klockan 12.00 - 16.00
- Måleri & GrafikRensa filter
775
Qvarsebo, Michael, lito, Höstflicka
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hudobko, VladImir, färggiclée, "The Bouquet"
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jansson, Elisabeth, färglito, blommor,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kärrabo, Lennart, färgserigrafi, konkret komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
781
Berglund, Bengt för Gustavsberg, emalj på plåt, landskap,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Boczewska, Maria, färglito, rädisor,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jansson, Elisabeth, färglito, hus med parasoller,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Koskull, Agneta von, blandteknik, komposition,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Högardh, Gösta, akvarell, bränningar,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
789
Dahlgren, Jan, etsning, "Pig",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Krestesen, Björn, färglito, "Mexikansk skål",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
796
Olson, Erik, färglito, "Lycklig resa",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
799
Andersson, Arne, olja, älg i mosse,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
800
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
802
Andersson, Arne, olja, räv på is
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK