Laddar...

Majauktion

Söndagen den 29/5 klockan 16.

Avslutad
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum",
482
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Eldh, Hjalmar, olja, stående akt,
484
Eldh, Hjalmar, olja, stående akt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum",
485
Bengtsson, Walter, färglito, " Spelrum Futurum",
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Topp-Pedersen, Holger, olja, strandparti,
486
Topp-Pedersen, Holger, olja, strandparti,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
487
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd",
488
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färgserigrafi, motiv från Bretagne,
489
Lorentzon, Waldemar, färgserigrafi, motiv från Bretagne,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färglito, Båtar på strand,
490
Lorentzon, Waldemar, färglito, Båtar på strand,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
491
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor,
492
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "Oberoende",
493
Olson, Erik, färglito, "Oberoende",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Hallman, Adolf, gouache, flicka och stjärna,
496
Hallman, Adolf, gouache, flicka och stjärna,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Friis, Achton, olja, landskap vid å,
497
Friis, Achton, olja, landskap vid å,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Gils, Harald, olja, flygande alfågel,
498
Gils, Harald, olja, flygande alfågel,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färgserigrafi, motiv från Bretagne,
500
Lorentzon, Waldemar, färgserigrafi, motiv från Bretagne,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "Det stora gästabudet 2",
501
Olson, Erik, färglito, "Det stora gästabudet 2",
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglitografier 3 st, surrealistiska kompositioner,
502
Olson, Erik, färglitografier 3 st, surrealistiska kompositioner,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglitografier 2 st, kompositioner med stolar,
503
Olson, Erik, färglitografier 2 st, kompositioner med stolar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
504
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Spansk resa",
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor,
505
Olson, Erik, färglito, komposition med hus och duvor,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd",
506
Olson, Axel, färglito, "Strandfynd",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "Lycklig resa",
507
Olson, Erik, färglito, "Lycklig resa",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, komposition,
508
Olson, Erik, färglito, komposition,
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, färgvariant av "Fransk hamnscen",
509
Olson, Axel, färglito, färgvariant av "Fransk hamnscen",
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,
512
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Andersson, Olof, olja, Halmstad slott
516
Andersson, Olof, olja, Halmstad slott
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Persson, Bror Edvin, olja, skogslandskap med sjö
522
Persson, Bror Edvin, olja, skogslandskap med sjö
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Nyborg, Peter, färglito, komposition,
523
Nyborg, Peter, färglito, komposition,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets 1 hälft, miniatyrmålningar, 1 par, äkta makar,
525
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets 1 hälft, miniatyrmålningar, 1 par, äkta makar,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Avslutad
Bang, Jette, 1800-talets mitt, olja,  berglandskap,
533
Bang, Jette, 1800-talets mitt, olja, berglandskap,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja, "Over de höje fjelde",
534
Okänd konstnär, olja, "Over de höje fjelde",
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Peterson-Berger, Willie, blandteknik, komposition med tomater och gula lökar,
536
Peterson-Berger, Willie, blandteknik, komposition med tomater och gula lökar,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd japansk (?) konstnär, akvarell med täckvitt, blomster,
538
Okänd japansk (?) konstnär, akvarell med täckvitt, blomster,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Sonne, Per, olja, Marinestasjon København,
549
Sonne, Per, olja, Marinestasjon København,
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Avslutad
Leslie, Charles Robert, kopia efter, olja, "Sancho Panza in the Apartment of the Duchess",
550
Leslie, Charles Robert, kopia efter, olja, "Sancho Panza in the Apartment of the Duchess",
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Avslutad
Nielsen, Knud Reinholdt, olja, skogsväg,
551
Nielsen, Knud Reinholdt, olja, skogsväg,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Hartnack, Valdemar, tillskriven, olja, Landskap med hus,
553
Hartnack, Valdemar, tillskriven, olja, Landskap med hus,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kokholm, Fleming, pastell, komposition,
562
Kokholm, Fleming, pastell, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Grafikmapp, Fem Halmstadgrafiker
606
Grafikmapp, Fem Halmstadgrafiker
SlutprisInga bud
Värdering300 - 500 SEK
Avslutad
Johansson, Nils-Eric, färglitografi, durkslag med körsbär
608
Johansson, Nils-Eric, färglitografi, durkslag med körsbär
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Müller, Thomas, färglitografi, flygpost
609
Müller, Thomas, färglitografi, flygpost
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 17-1800-tal, bildrulle, gouache, Diyu utdelar domar i underjorden,
626
Okänd kinesisk konstnär, Qing, 17-1800-tal, bildrulle, gouache, Diyu utdelar domar i underjorden,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote",
630
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Ljungström, Carl-Erik, pastell, Törnsångare
631
Ljungström, Carl-Erik, pastell, Törnsångare
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd tjeckisk konstnär, etsning, Thynkyrkan och astronomiska uret, Stare Mesto, Prag,
632
Okänd tjeckisk konstnär, etsning, Thynkyrkan och astronomiska uret, Stare Mesto, Prag,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, tusch, Norre port, Halmstad
633
Okänd konstnär, tusch, Norre port, Halmstad
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Qvarsebo, Michael, färglitografi, fågelmannen,
647
Qvarsebo, Michael, färglitografi, fågelmannen,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Törner, Inge, olja, "Vilande gräsänder, Säveån",
648
Törner, Inge, olja, "Vilande gräsänder, Säveån",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.