Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Biblioteksbord, valnöt, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Soffbord, vitlackerat på kromat underrede, ellipsformat,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Byrå, lackerat trä, nyrokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Bergère, skuret och förgyllt trä och pastellage, Louis XV-stil,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Jonsson, Nils för  Troeds, bänk,  teak, "Domi 27",
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, satsbord, 3 st, teak och ek,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, blomsterbord,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd dansk designer i Börge Mogensens art, stolar, 4 st, ek,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Svenska Hem, soffa, röd läderklädsel,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Soffbord med lös skiva, så kallad Butlers' tray, mahogny med mässingsbeslag,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Armstol, skuret, lackerat och bronserat trä, Louis XV,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bokhyllor, 1 par, körsbärsträ(?), 1910-20-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, palisander med intarsia , antagligen Frankrike, Louis XVI-stil, 1900-talets början, oval form,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Byrå, mahogny, senemspire, 1800-talets mitt, 4 lådor
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Puderstol, skuren, svarvad och bonad ek,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Däcksfåtölj, trä, Colonial,
Däcksfåtölj, trä, Colonial,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Byrå med uppfällbar skrivskiva, mahogny, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bord, svarvat och förgyllt trä med vit marmorskiva,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hallmöbel samt spegel, svartlackerat trä, art-déco, 1920-tal,
808
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lampbord, ek, 1900-talets 1 hälft, hexagonal skiva,
813
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Salongs/matsalsmöbel, 9 delar, mahogny, 1910-20-tal,
830
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
833
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
834
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK