Laddar...

Juliauktion

Visning: Fredag 23/7 klockan 11.00 - 19.00, lördag 24/7 klockan 10.00 - 17.00 samt söndag 25/7 klockan 12.00 - 16.00

Juliauktion
Avslutad
Jansson, Rune, färglito, komposition, "Blått hörn",
363
Jansson, Rune, färglito, komposition, "Blått hörn",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Jansson, Rune, färglito, komposition,
364
Jansson, Rune, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,
366
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Avslutad
With, Eric, olja, hamnparti från Bohuslän,
367
With, Eric, olja, hamnparti från Bohuslän,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd kinesisk konstnär, Qing/republik, 1900-talets 1 hälft, gouacher, 1 par,
368
Okänd kinesisk konstnär, Qing/republik, 1900-talets 1 hälft, gouacher, 1 par,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd balinesisk konstnär, olja, festivalscen,
375
Okänd balinesisk konstnär, olja, festivalscen,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Pedersdatter, Maren, olja, Flykten till Egypten,
376
Pedersdatter, Maren, olja, Flykten till Egypten,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Larsen-Særsløv, Frederik, olja, motiv från Gilleleje med Kullaberg och Mölle i fonden,
377
Larsen-Særsløv, Frederik, olja, motiv från Gilleleje med Kullaberg och Mölle i fonden,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Bok, Hunolt, Francois, "Schriftlige Sitten-Lehr..."
384
Bok, Hunolt, Francois, "Schriftlige Sitten-Lehr..."
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Petersen, Peter Elias, olja, parklandskap,
387
Petersen, Peter Elias, olja, parklandskap,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, 1800-talets mitt, akvarell, man med tomt ölkrus,
388
Okänd konstnär, 1800-talets mitt, akvarell, man med tomt ölkrus,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, olja på siden(?)väv, herarnas Tillbedjan,
391
Okänd konstnär, olja på siden(?)väv, herarnas Tillbedjan,
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Ahrle, Leif, olja, komposition,
393
Ahrle, Leif, olja, komposition,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Barrios, Alvaro, färglito, golfare,
394
Barrios, Alvaro, färglito, golfare,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Millington, Terrence, linjeetsning och akvatint, "Figure 1",
412
Millington, Terrence, linjeetsning och akvatint, "Figure 1",
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Millington, Terrence, linjeetsning och akvatint, "Figure 1",
413
Millington, Terrence, linjeetsning och akvatint, "Figure 1",
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lindström, Bengt, färglito, komposition,
417
Lindström, Bengt, färglito, komposition,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Andersson, Ragnar, olja, "Morgonljus",
418
Andersson, Ragnar, olja, "Morgonljus",
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Reis, Leo, färgserigrafi, komposition,
419
Reis, Leo, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färgetsning med carborundum, "Bron över Seine",
420
Olson, Axel, färgetsning med carborundum, "Bron över Seine",
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Olson, Axel, färglito, "Harlekin",
421
Olson, Axel, färglito, "Harlekin",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Qvarsebo, Mikael, färgoffset, trollslända,
422
Qvarsebo, Mikael, färgoffset, trollslända,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Jonson, Sven, färglito, "Uppbrott",
423
Jonson, Sven, färglito, "Uppbrott",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Jansson, Rune, färglito, komposition,
424
Jansson, Rune, färglito, komposition,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Greenwood, Ernest, efter honom, litografier, 1 par, handkolorerade,
438
Greenwood, Ernest, efter honom, litografier, 1 par, handkolorerade,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Kamasa, Tadeusz, olja, flickporträtt,
468
Kamasa, Tadeusz, olja, flickporträtt,
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition,
471
Fogelqvist, Jörgen, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Avslutad
Okänd engelsk naivist, 1800-tal, olja,
474
Okänd engelsk naivist, 1800-tal, olja,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Lindström, Kaj Alexander, olja, figurkomposition,
477
Lindström, Kaj Alexander, olja, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Ilsted, Peter, etsning, "Stampen", opus 36,
494
Ilsted, Peter, etsning, "Stampen", opus 36,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Fintland, Ilona, olja, komposition i blått,
501
Fintland, Ilona, olja, komposition i blått,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,
503
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition,
536
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lindström, Bengt, poster, litograferad,
541
Lindström, Bengt, poster, litograferad,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Thorell, Brita, gouache, påfågel,
542
Thorell, Brita, gouache, påfågel,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Lindström, Kaj Alexander, akryl på papp, figurkomposition,
543
Lindström, Kaj Alexander, akryl på papp, figurkomposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Glemme, Dagmar, olja, "Det våras för katten",
544
Glemme, Dagmar, olja, "Det våras för katten",
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Glemme, Dagmar, akvarell, komposition,
545
Glemme, Dagmar, akvarell, komposition,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Glemme, Dagmar, färglito, fåglar,
546
Glemme, Dagmar, färglito, fåglar,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Calder, Alexander, litograferad poster, "Crags and Critters Dance", Galerie Maeght Paris 1975,
569
Calder, Alexander, litograferad poster, "Crags and Critters Dance", Galerie Maeght Paris 1975,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Taipaleenmäki, Jussi, pastell, komposition,
571
Taipaleenmäki, Jussi, pastell, komposition,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Lanje Lundqvist, Signe, olja, "Trädskugga II"
578
Lanje Lundqvist, Signe, olja, "Trädskugga II"
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Mûller, Karl, olja, motiv från Utö,
589
Mûller, Karl, olja, motiv från Utö,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Avslutad
Okänd kinesisk konstnär, 1900-talets 1 hälft, akvarell med collage av frimärksklipp,
605
Okänd kinesisk konstnär, 1900-talets 1 hälft, akvarell med collage av frimärksklipp,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Wallin, Gunnar, blandteknik, skämtteckning med förklarande text,
610
Wallin, Gunnar, blandteknik, skämtteckning med förklarande text,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Olson, Erik, färglito, "Oberoende",
614
Olson, Erik, färglito, "Oberoende",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Olson, Axel, etsning, "Vit vila".
615
Olson, Axel, etsning, "Vit vila".
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, komposition med kvinnoporträtt, diptyk,
616
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, komposition med kvinnoporträtt, diptyk,
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.