Sommarauktion

Sommarauktion
Matta, semiantik Pou Tou,
917
Matta, semiantik Pou Tou,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Käpp, skuren hardwood, Västafrika, 1900-talets 2 hälft,
918
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
919
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Papart, Max, färglito, komposition,
920
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Skrivpulpet, mahogny med röd, läderklädd skiva,
921
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skänk, 3 lådor, ljus björk, Swedish Grace, 1910-20-tal,
922
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skåp, skuren ek, nyrenässans, sekelskiftet 1900,
923
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
924
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
925
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Soffbord med lös skiva, så kallad Butlers' tray, mahogny med mässingsbeslag,
926
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Leksak, plysch, Steiff, orangutang,
927
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Leksak, plysch, Steiff, kanin
928
Leksak, plysch, Steiff, kanin
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Leksak, plysch, Steiff, Bambi,
929
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Leksaker, 4 st, plysch, Steiff, hundar
930
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Leksaker 3 st, plysch, Steiff, plejon, leopard samt kanin,
931
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, mahogny med marmorskiva, rokokostil,
932
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Kista, ek, barocktyp, delvis 16-1700-tal,
933
Slutpris1 000 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Rakspegel, grålackerat trä, nyrenässans, 1800-talets slut, vridbar spegel,
934
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Matgrupp, 7 delar, grålackerat och bronserat trä, sengustaviansk stil, Alsterbro Möbeltillverkning, 1900-talets mitt,
935
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Soffgrupp, 3 delar, skuren valnöt, rokokostil, 1900-talets 1 hälft, soffa samt 2 armstolar,
936
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Soffbord, valnöt, nyrokoko, 1900-talets mitt,
937
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
938
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 2 hälft,
939
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Dragkista, skuren ek, Nordtyskland, Louis XVI, 1700-talets slut,
940
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
941
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer, soffbord, ek på metallben,
942
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Tvättkorg, rotting, 1900-talets mitt,
943
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Armstol, skuren och bonad ek, Louis XXV,
944
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
945
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Armstol, valnöt och valnötsrot, 1800-talets mitt,
946
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Soffgrupp, 6 delar, lackerat och bronserat trä, rokokostil, 1900-talets mitt,
947
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lampbord, mahogny med grön, läderklädd skiva,
948
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla skivor i Kolmårdsmarmor,
949
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bord, palisander med bronsbeslag, rokokostil, 1900-talets mitt,
950
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Byrå. palisander med intarisadekor och bronsbelsag, skiva i breccia,
951
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
952
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, palisander med mässingsbeslag,
953
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Skåp, lackerat trä, 1900-talets början,
954
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
955
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hörnskåp, mahogny, senempire, 1800-talets mitt,
956
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, mahogny med intarsia och brokig marmorskiva, 1900-talets 2 hälft,
957
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Väggspegel, mahogny, oscariansk, 1800-talets slut,
958
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old/semiantik Täbriz (?),
959
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skåp, skuret och bemålat trä, allmogearbete, 1700-talets slut,
960
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti LP-skivor, pop och rock,
961
Slutpris2 800 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Parti frimärken i häften,
962
Parti frimärken i häften,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstake, mässing, barock, 1700-talets 1 hälft,
963
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
964
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK