Sommarauktion

Sommarauktion
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Pipset, bakelit, C A Schwally, Bremen, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Aftonväska, textil med silverbeslag, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Gryta, mässing, 1700-tal, rund på 3 koniska ben,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Puderdosa, sköldpadd och silver, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Amulett, skuren jade, Kina, Qing antagligen 17-1800-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lykta, mässing och glimmer (muskovit), 1800-talets 1 hälft,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bricka, Philite (bakelit), Philips, Holland, 1930-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gorånjärn, smide, 1800-tal,
Gorånjärn, smide, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Ordförandeklubba, svärtat trä med silvermontage,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Märlspikar, 10 st, järn respektive trä,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, smink/toilettespegel, fur,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Takampel, alabaster med förgyllda bronsbeslag,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg, kaffekoppar med fat och assietter skålar mm, ornamin, 'Balett',
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dosa, mässing, 1800-talets 1 hälft, oval, bukig,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Larson, Lisa för Gustavsberg Studio, figurin/ljusstake, blåglaserat stengods, fågel,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Flugfiskespö med rulle, trä med mässingsdetaljer, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Ander, Gunnar för Ystad Metall, kandelaber till 6 ljus,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Golvur, mahogny, 1800-talets mitt eller 2 hälft,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Mekanisk leksak, hårdplast och metall, Japan, omkring 1960.
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fartygsmodell, delvis bemålat trä och textil, kustseglare,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Födelsedagskaravan, bemålat trä, Toys Pure,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Laterna Magica, metall och trä, 1900-talets början,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kristiansson, Uno och Östen för Luxus, Vittsjö, bordsspegel, ek och stål, modell 402,
Slutpris6 000 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla marmorskivor,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, nysilver, nyrokoko, 1800-talets slut,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Barnstol, böjträ, Fischel, Frankrike, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, väggspegel, teak,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Golfbag med klubbor,
Golfbag med klubbor,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Digitalkamera, Canon EOS M,
Digitalkamera, Canon EOS M,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Schildt, Sebastian för Firma Svenskt Tenn, kanna, högglanspolerat tenn,
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK