Sommarauktion

Sommarauktion
Okänd designer, 1950-tal, vägghylla, teak
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Jordglob, Dr Neuse, mellankrigstid, import Svenska Bokhandelscentralen,
798
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Spegel, förgyllt och bemålat trä och stuck, oscariansk, dekor av lagerkvistar samt porträtt av Kronprinsessan (sedermera Drottning) Viktoria under svensk kronprinskrona,
800
Slutpris1 700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Snusdosa, sköldpadd, 1800-talets mitt,
808
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Noteringshäfte, lackarbete och läder, 1800-talets 2 hälft,
809
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Rakspegel, bonat trä och krom, 1960-tal,
810
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
813
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
814
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ljusstakar, ett par, silver
815
Ljusstakar, ett par, silver
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Cykel, Crescent Kebne, 24 vxl
816
Cykel, Crescent Kebne, 24 vxl
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla marmorskivor,
819
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jordglob med invändig belysning, 1900-talets 2 hälft,
820
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Axelremsväska, svart läder med metalldetaljer, Bon Goût,
822
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Axelremsväska, svart läder, Bon Goût,
823
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Läkarväska, läder med metallbeslag,
825
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer för Studio Laurana, Italien, väggur, emaljerad metall
833
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
841
Slutpris1 300 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, "Jumbo",
843
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stort parti Blue-Ray-filmer,
844
Stort parti Blue-Ray-filmer,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Kol/kokshämtare, koppar och mässing,
857
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
861
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nylund, Gunnar, skålfat, brons, dekor av fiskar och vattenväxter,
862
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
873
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
875
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 600 - 5 000 SEK
Rullbandspelare, Revox A 77
876
Rullbandspelare, Revox A 77
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti rullband, 1 låda,
877
Parti rullband, 1 låda,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
888
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 600 - 5 000 SEK
890
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
895
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 800 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, hyllsektioner, 3 st, teak,
900
Slutpris2 600 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, gustaviansk stil, 1900-talets mitt,
901
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Skivspelare, Garrard 401
903
Skivspelare, Garrard 401
Slutpris5 500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000 C,
904
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lykta, brunmålat trä och glas, 1900-talets 1 hälft,
907
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ölback, bemålat trä, Carlsberg, 1900-talets mitt,
915
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Käpp, skuren hardwood, Västafrika, 1900-talets 2 hälft,
918
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
919
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Leksak, plysch, Steiff, orangutang,
927
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Leksak, plysch, Steiff, kanin
928
Leksak, plysch, Steiff, kanin
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Leksak, plysch, Steiff, Bambi,
929
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Leksaker, 4 st, plysch, Steiff, hundar
930
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Leksaker 3 st, plysch, Steiff, plejon, leopard samt kanin,
931
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Kista, ek, barocktyp, delvis 16-1700-tal,
933
Slutpris1 000 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Rakspegel, grålackerat trä, nyrenässans, 1800-talets slut, vridbar spegel,
934
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Spegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets 2 hälft,
939
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Tvättkorg, rotting, 1900-talets mitt,
943
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla skivor i Kolmårdsmarmor,
949
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, palisander med mässingsbeslag,
953
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK