Ljusstake, mässing, barock, 1700-talets 1 hälft,
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Brevpress, svart glasmassa, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Skråkanna, tenn, Tyskland, 1800-tal, koniskt på tre claw-on-ball-fötter, vapensköld för bryggarskrå,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Gryta med hänkel, mässing och smide, 16-1700-tal,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Snaps/punschtunna, glas på mässingsställ, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Quistgaard, Jens Harald för Dansk Design, ljusstakar, 1 par, mässing,
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Boj/farledsmarkering, grönmålat trä och glas,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Lejdare, 1 par, mässing,
Lejdare, 1 par, mässing,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Skrin, trä, allmogearbete, 1800-tal, dekor av karvsnitt,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Babordslanterna, koppar med röd glaskupa, sekelskiftet 1900,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Babordslanterna, mässing med röd glaskupa, 1900-talets början,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Fartygsratt, ek och mässing, 1900-talets början,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Fartygsventil, järn, 1900-talets början,
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Sarpaneva, Timo för Opa Oy Mikkeli, Finland, plunta, rostfritt stål,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Uppläggningsfat, 3 st, anodiserad aluminium, Design Olden Norge,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Data/axelremsväska, canvas med läderdetaljer, Baron,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Reklamskylt, aluminium och glas, REVOX, 1970-80-tal,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Båtratt, mässing och körsbärsträ (?), 1900-talets mitt,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Modelljärnvägssats, LGB 70420 - Lehmann Oil Startset,
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Modelljärnvägssats, Piko Modern Trains and Modern Buildings, nummer 37100
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Boyesen, Kaj, nötknäckare, 3 st, trä,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 300 SEK
Leksak, bemålat trä, ledad, BRIO, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstake, mässing, empire, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skeppsur, mässing med emaljerad urtavla, Hamburg-American Clock Co, Hamburg,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Väggur, trä och metall, Danmark 1700-talets 2 hälft, urtavla signerad Sören Markusen Måbjerg 1787,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Fartygsmodell, bemålat trä och textil,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skrivställ, fajans, antagligen Frankrike, 1700-tal, dekor av spridda blommor i starkeldsfärger,
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur/brevpress, grön marmor, fallos,
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Skeppsmodell, delvis bemålat trä, 3-mastat segelfartyg, "Dorade",
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Fartygsmodell, trä och textil,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Fartygsmodell, trä, 1900-talets mitt, kustseglare,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK