Svepask, bemålat trä, allmogearbete, 1800-talets mitt,
963
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
964
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
967
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Stereo, Bang & Olufsen, Beosound Century,
969
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
976
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Märlspikar, 10 st, järn respektive trä,
978
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Bricka, skuret och bemålat trä, 1900-talets mitt, profilerat brätte,
979
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bricka, Philite (bakelit), Philips, Holland, 1930-tal,
981
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Gorånjärn, smide, 1800-tal,
984
Gorånjärn, smide, 1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
991
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Spegel, mahogny, modern tillverkning,
1002
SlutprisInga bud
Kaminuppsats, 3 delar, svart och röd marmor och mässing, sekelskiftet 1900,
1003
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
1008
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
1012
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, Ekbergs,
1014
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Stall, skuret och bonat trä, sekelskiftet 1900,
1016
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Butiksvåg, rostfritt stål, Indor,
1025
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
1026
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggplåtar till 1 ljus, 1 par, mässing, 1900-tal,
1028
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Elektrisk kaffekvarn, lackerad metall och krom, Ohlsson-Kvarn,
1032
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Lampfot, skuret och förgyllt trä, dekor av ananas,
1036
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mortel med stöt, brons, 17-1800-tal,
1041
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, mahogny med intarsia, empire, 1800-talets 1 hälft,
1042
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Spegellampett, skuret och förgyllt trä, gustaviansk stil,
1044
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Höglund, Erik för Boda, karaff, bruntonad glasmassa,
1048
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Dalahäst, skuret och bemålat trä, 1900-talets 1 hälft,
1053
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Serveringskanna, koppar med smideshandtag, sengustaviansk, sekelskiftet 1800,
1055
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Cittra i låda, Baranoli,
1058
Cittra i låda, Baranoli,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
1065
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Väggspegel, bronserat trä och stuck, 1900-talets mitt,
1066
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Käpp, trä med mässingbeslag, 1800-talets mitt,
1073
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Väggur, förgyllt trä och pastellage, empirestil,
1075
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Handspegel, skuret och bronserat trä, 1900-tal,
1079
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Blyinfattat fönster, svagt gröntonat glas, 1600-tal (?),
1080
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 4 000 SEK
1083
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Mask, skuret trä, Baulé, Elfenbenskusten, 1900-talets slut,
1084
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Mask, skuret och bemålat trä, så kallad Solmask, Bwaba (Bobo-Bwa),
1085
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
1086
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, Joustra modell 2005,
1087
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Miniatyrkakformar, 11 st, plåt, 1900-talets 1 hälft,
1090
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par, nysilver, gustaviansk stil, 1900-talets början, dekor av bladhölstring mm,
1091
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 400 - 1 600 SEK
1092
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, Schuco Motodrill 1006,
1094
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil,
1097
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Damejeanne, glas i järnkorg, 1900-talets mitt,
1101
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Brännarmunstycke för ogräsbekämpning,
1102
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
1128
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK