Fartygsratt, ek och mässing, 1900-talets början,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Fartygsratt, ek och smide, 1900-talets början,
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Fartygsratt, ek och mässing, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Aftonväska, textil med silverbeslag, 1910-20-tal,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Pipset, bakelit, C A Schwally, Bremen, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nakterhus, mässing, sekelskiftet 1900,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Köttkrok, smide, 17-1800-tal,
Köttkrok, smide, 17-1800-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gryta, mässing, 1700-tal, rund på 3 koniska ben,
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Puderdosa, sköldpadd och silver, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Amulett, skuren jade, Kina, Qing antagligen 17-1800-tal,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Lykta, mässing och glimmer (muskovit), 1800-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Mortel med stöt, mässing och smide, 1700-talets 2 hälft,
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Brandspruta, koppar och trä, 18-1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Cognacstunna, porslin med mässingskran, Girard & Cie, 1900-talets början,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Halvmodel, skret trä, "Endeavour", monterad på platta,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Umanoff, Arthur för Howard Nelson, bordsur, palisander och aluminium, 1960-tal,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Skrivbordsur, så kallad Paperweight clock, förgyld metall, Omega, modell 5540, omkring 1960,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Brynstål, smide med mässingsbeslag, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Rakspegel, bonat trä och krom, 1960-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Noteringshäfte, lackarbete och läder, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Snusdosa, sköldpadd, 1800-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fiol i låda, Tjeckoslovakien, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Axelremsväska, svart läder, Bon Goût,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Axelremsväska, svart läder med metalldetaljer, Bon Goût,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Ålenius Björk, Ivar för Ystad metall, ljusstakar, 2 st, mässing respektive nysilver, "Liljan",
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Läkarväska, läder med metallbeslag,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Kanna, koppar och mässing, antagligen Nordafrika, 1900-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stop med lock, laggat trä, 1800-tal,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Leksak, litograferad plåt, urverksdriven, "Jumbo",
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK