Köttkrok, smide, 17-1800-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Frimärksalbum med, delvis äldre, frimärken,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Hamnbelysningar/farledsmarkeringar, 1 par, koppar, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK
Hjälm, Finland M/40, så kallad Stahlhelm,
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Jakt/signalhorn, kohorn med mässingsbeslag, Danmark, 1900-talets mitt,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Mycket stort parti, delvis äldre mynt, Sverige och utland,
Slutpris500 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Brynstål, smide med mässingsbeslag, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti mynt mm, hela världen,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti silvermynt, England, 18-1900-tal, total vikt 265 gram,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Pallasch m portepé, M/1899 för infanteriofficer, klinga med etsad och förgylld dekor av Konungen och Fäderneslandet,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Pallasch med portepé och balja, möjligen variant av M/1899 för infanteriofficer, klinga med etsad och förgylld dekor av Konungen och Fäderneslandet,
Slutpris2 200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Slaglåspistol, smide och mässing med valnötskolv,
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti filateli; frimärken, FDC mm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Slaglåstrombon, så kallad Trabuco, Spanien 1800-tal,
Slutpris2 400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Broscher, 4 st, hänge samt 1 par örhängen, silver,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
813
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
816
Parti silvermynt, Sverige, total vikt 400 gram
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
903
Parti frimärken, hela världen,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
919
Laterna Magica, metall och trä, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering1 200 - 1 500 SEK
961
Flugfiskespö med rulle, trä med mässingsdetaljer, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
962
Patronkök/kartuschväska, mässing, Indo-persisk,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
987
Parti medaljer mm, silver, total silvervikt 100 gram,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK