Marsauktion del 2 (utrop 101-779)

Påskdagen den 4/4 klockan 16.

Visningen avhålls:

Långfredag 2/4 klockan 12.00 - 17.00

Påskafton 3/4 klockan 12.00 - 17.00

Påskdagen 4/4 klockan 12.00 - 15.45

Äggkoppar, 9 st samt skedar 8 st, plast, Guzzini,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Fat, tenn, slätt,
Fat, tenn, slätt,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Lockask, rotting, Kina, 1900-tal,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Puderdosa, sköldpadd och silver, 1920-tal,
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Thorvaldsen, Bertel, efter honom, relief, gips, "Kærlighedens aldre", 18-1900-tal,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Humidor, mahogny, 1900-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Noteringshäfte, lackarbete och läder, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Snusdosa, sköldpadd, 1800-talets mitt,
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Fotografica; stort parti kameror, utrustning mm,
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Herrarmbandsur, förgylld metall, Lancaster Paris,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsur, balgisk marmor med mässingsmontage, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Rakspegel, bonat trä och krom, 1960-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Johansson, Jan för Orrefors, ljuslykta, glas med mässingsmontage,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Takkrona, kromad metall med prismor, 1910-20-tal,
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
TV, Samsung, 32 tum, LCD
TV, Samsung, 32 tum, LCD
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Balansvåg, mässing med marmorplatta, 15 Kilogram,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Amulett, skuren jade, Kina, Qing antagligen 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för Nachtmann, kandelaber till 5 ljus, kristall, Classic,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 1 000 SEK
Brynstål, smide med mässingsbeslag, 17-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Klarinett i låda, konstharts med metallbeslag, Amati Kraslice Special,
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Ahrström, Folke för GAB Stockholm, shaker, nysilver med bakelitlock,
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Väggspegel, skuret och bemålat trä, antagligen Indien, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Soff/brickbord, bambu och rotting, 1900-talets mitt,
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jaktstol, bok med lädersits, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Dockmöbler, 3 delar, rotting och glaspärlor, 1950-tal,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 - 1 400 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, kandelaber till 11 ljus, svärtat smide,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Smyckeskrin, grön sammet med förgyllda metallbeslag,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Takampel, delvis rosatonad glasmassa med mässingsbeslag, så kallad månskensampel,
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK